Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

5 PRODUKTÓW TRENINGOWYCH, KTÓRE POWINIENEŚ ZABRAĆ ZE SOBĄ WSZĘDZIE

5 PRODUKTÓW TRENINGOWYCH, KTÓRE POWINIENEŚ ZABRAĆ ZE SOBĄ WSZĘDZIE

Tempo życia sprawia, że w Twoim grafiku coraz ciężej znaleźć czas na trening. Praca, rodzina i podróże to tylko kilka z elementów, dzięki którym pozostanie w formie wiąże się nie tylko z dyscypliną i systematycznością, ale i kreatywnością. Nie zawsze przecież możesz podjechać na siłownię, żeby skorzystać z drogiego sprzętu skonstruowanego, by pomóc Ci osiągnąć swoje fizyczne cele.

Szczęśliwie, w dzisiejszych czasach mamy takie możliwości wyboru, że nawet bez drogiego sprzętu jesteśmy w stanie pozostać w formie. Dzisiaj doradzimy jak o formę zadbać trenując w domu lub podróży – niezależnie od tego, czy jesteś na lotnisku czy w hotelu.

Poza samym wysiłkiem i jego intensywnością ważne jest, by trening dawał Ci wiele możliwości pod względem doboru ćwiczeń. W tym celu dobrze jest wyposażyć się w produkty, które taką wszechstronność zapewnią i będą łatwe w transporcie. Musisz przecież upewnić się, że sprzęty treningowe będziesz mógł zabrać ze sobą wszędzie tak, by kolejny wyjazd nie ograniczył systematyczności ze względu na brak miejsca bagażowego.

Zobacz jakie produkty dają największe możliwości pod tym kątem i dlaczego warto zawsze mieć je w wyposażeniu swojego mieszkania lub torby podróżnej:

 

GUMY DO ĆWICZEŃ

Gumy Miniband i Powerband dają możliwość wykonania dosłownie setek ćwiczeń angażujących do pracy całe ciało. Gumy praktycznie nie zajmują miejsca w bagażu a w wielu przypadkach zmieszczą się nawet w kieszeni. Zestaw gum do ćwiczeń da Ci możliwość dowolnego dobrania stopnia zaawansowania i sprawi, że będziesz mógł popracować nad swoją siłą, wytrzymałością, kondycją i mobilnością.

Jeśli brakuje Ci inspiracji i pomysłów na trening z gumami do ćwiczeń, możesz zaglądnąć do naszych wcześniejszych artykułów:

Trening z gumami Miniband

Trening z gumami Powerband

 

TRX

Taśmy treningowe TRX to produkt, który można znaleźć praktycznie w każdej siłowni a jest tak z dobrego powodu – taśmy te możesz „zamontować” praktycznie wszędzie a sam trening z taśmami ogranicza jedynie wyobraźnia. TRX umożliwia przeprowadzenie treningu w podwieszeniu co sprawia, że wysiłek staje się jeszcze bardziej intensywny i wymagający dla Twojego ciała.

Jeśli nie masz doświadczenia z takim produktem treningowym, koniecznie zobacz trening z taśmami TRX.

 

MATY ŚLIZGOWE

Trening ślizgowy z wykorzystaniem mat stale zyskuje na popularności i nie jest to przypadek. Maty ślizgowe dają okazję do efektywnej pracy przy zachowaniu kompaktowego rozmiaru. Z matami ślizgowymi będziesz w stanie popracować nie tylko nad siłą głównych grup mięśniowych, ale także nad mięśniami głębokimi. Maty możesz wykorzystać też do ćwiczeń rozciągających ukierunkowanych na poprawę zakresu ruchu.

O korzyściach treningu z matami ślizgowymi pisaliśmy już wcześniej w jednym z naszych artykułów.

 

SKAKANKA

Skakanka umożliwi Ci szybkie zwiększenie intensywności każdego treningu a nawet da okazję do przeprowadzenia całego treningu. Jeśli myślisz, że zabieranie skakanki w podróż wypada tylko dzieciom w szkole podstawowej, zobacz nasz artykuł o treningu ze skakanką, wykonaj go i dopiero po treningu zdecyduj czy skakankę spakujesz do swojej torby na kolejny wyjazd.

 

ROLLER

Po treningu zawsze powinieneś znaleźć czas na zadbanie o regenerację i jakość swoich mięśni. To dlatego roller powinien być jednym z obowiązkowych elementów wyposażenia Twojego domu lub torby podróżnej. Rollery zazwyczaj nie zajmują dużo miejsca i spokojnie powinny zmieścić się nie tylko do torby, ale i do plecaka. Jeśli szukasz jeszcze wygodniejszych rozwiązań, możesz zabrać ze sobą piłkę do masażu, która zmieści się w Twojej kieszeni.

Z rollera i piłki do masażu możesz korzystać nie tylko po wysiłku, ale w trakcie dnia jako ważny element prewencji kontuzji.

O ćwiczeniach z rollerem również pisaliśmy wcześniej.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 1 Średnia: 5]