Nasza oferta na rollery i piłki do masażu gwarantuje dobór odpowiedniego produktu do celów Twojego treningu, rodzaju i intensywności Twoich aktywności fizycznych. Tylko u nas znajdziesz produkty 3 największych na świecie marek, specjalizujących się w produktach do regeneracji potreningowej, tj. Trigger Point Therapy, Hyperice i Recoup Fitness.

Kierując się wyborem rollera, często nazywanego również wałkiem do masażu, szczególną uwagę przywiąż do poniższych elementów:

Stopień twardości:

  • Miękkie rollery przeznaczone są głównie dla osób początkujących, które nie mają dużego doświadczenia z masażem i nie korzystały z usług fizjoterapeuty. Wałki do masażu o tym stopniu twardości nie powodują dużego dyskomfortu i sprawiają, że przyzwyczajasz się do ucisku na mięśnie. Jeśli jednak masaż miękkim rollerem przestaje powodować dyskomfort oznacza to, że nadszedł czas na zmianę na twardszy model.
  • Rollery o średnim stopniu twardości sprawdzają się u osób, które chodzą do fizjoterapeuty lub mają duże doświadczenie treningowe. Średni stopień twardości jest również dla tych ludzi, którzy nie obawiają się twardszego ucisku na mięśnie i okazjonalnego bólu. Ten ból jest nieodłącznym elementem regeneracji i poprawy jakości tkanki mięśniowej, która odpowiednio pracując pomaga osiągnąć lepsze efekty treningowe.
  • Rollery o maksymalnej twardości to przeważnie wybór profesjonalnych sportowców i ludzi posiadających kilkuletnie doświadczenie treningowe. Korzystanie z tego typu produktów wiąże się najczęściej z większym bólem i dyskomfortem, dlatego takie wałki do masażu polecane są osobom z wysoką tolerancją na ból.

Powierzchnia rollera

Część z naszych rollerów posiada wypustki odwzorowujące masaż fizjoterapeuty i imitujące części dłoni. Takie rollery dają uczucie głębszego masażu i pozwalają na bardziej precyzyjne dotarcie do grup mięśniowych. Rollery gładkie rozkładają ciężar i ucisk równomiernie, dając pewność ucisku na całej powierzchni mięśnia

Rozmiar/długość

Mniejsze rollery posiadają większą łatwość „trafienia” z uciskiem w odpowiednie punkty. Są też wygodniejsze w transporcie. Większe rozmiary również mają swoje zalety. Jedną z nich jest możliwość rolowania obu kończyn jednocześnie lub masaż dużych powierzchni ciała (np. pleców) w znacznie krótszym czasie

Elementy „dodatkowe”

Roller to efektywny sposób na poprawę mobilności, ruchomości, sprawności i ogólnego zdrowia, a także świetna metoda na uniknięcie urazów, zwłaszcza tych przeciążeniowych. Każdy roller jest skuteczny jeśli używany jest systematycznie i w odpowiedni sposób. Pewne rollery posiadają jednak elementy „dodatkowe”, które bardzo dobrego rollera zmieniają w świetnego. Takim elementem są na przykład wibracje, dzięki którym jesteśmy w stanie zwiększyć zakres ruchu aż o 40% bardziej niż w porównaniu z klasycznym rollerem. Rollery wibracyjne to najwyższa skuteczność i najwyższa półka w swojej kategorii. Takie wałki do masażu są dla ludzi którzy nie idą na kompromisy, a także dla tych, którzy chcą ograniczyć ból i dyskomfort związany z rolowaniem. Korzystanie z rollera wibracyjnego oznacza również mniej pracy ze względu na to, że roller wykonuje pracę za nas.

Nasza kategoria nie ogranicza się wyłącznie do rollerów. Posiadamy również piłki do masażu o różnych wielkościach, stopniach twardości i cechach charakterystycznych – od typowych piłek po takie z wibracjami czy o właściwościach chłodzących.

Zapraszamy do zapoznania się z każdym z produktów i zdecydowania, który z nich będzie odpowiedni właśnie dla Ciebie.