Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

TRENING BRZUCHA Z TRX DLA ZAAWANSOWANYCH

trx ćwiczenie na brzuch

TRENING BRZUCHA Z TRX DLA ZAAWANSOWANYCH

Odwiedzając naszego bloga prawdopodobnie wiesz już, że nie jesteśmy fanami treningu brzucha w staromodny sposób, tzn. robiąc tysiące brzuszków. Możliwe też, że wiesz, że nie jesteśmy fanami straty czasu. Mało tego – jesteśmy dużymi zwolennikami podnoszenia poprzeczki i zwiększania poziomu trudności ćwiczeń.

Wszystko to sprowadza nas do dzisiejszego artykułu, który przedstawi Ci nie tylko świetne ćwiczenia na brzuch, ale wykorzysta do tego jeden z najbardziej funkcjonalnych sprzętów treningowych – TRX i w dodatku będzie wymagał od Ciebie sporej siły, wytrzymałości i koordynacji. Czy może być coś lepszego?

Nawet jeśli, to nie ma wiele takich rzeczy. Przyglądnijmy się więc 3 ćwiczeniom, które co prawda nie odsłonią w 5 minut Twojego sześciopaku, ale pomogą Ci lepiej się ruszać, podnosić większe ciężary i cieszyć się z każdej aktywności.

 

ĆWICZENIE NA BRZUCH Z TRX #1

Zastanawiałeś się kiedyś, co byłoby, gdyby z 3 ćwiczeń – deski na TRX, deski z piłką gimnastyczną i wysokiej deski, stworzyć jedno, genialne ćwiczenie na brzuch? Nie przejmuj się – praktycznie nikt o tym nie myślał. Ale najważniejsze jest to, że pomyślała jedna osoba i to jej zawdzięczamy to ćwiczenie.

Prawidłowa technika: Zaczep taśmy TRX w taki sposób, by uchwyty na nogi znajdowały się na wysokości piłki gimnastycznej. Włóż w nie każdą ze stóp a ręce trzymaj na piłce gimnastycznej po obu jej stronach. Z tej pozycji, unieś się do góry do momentu, w którym ramiona będą całkowicie wyprostowane a tułów będzie znajdował się w linii prostej. Trzymając brzuch napięty i nie zginając ramion w łokciach, utrzymaj pozycję możliwie jak najdłużej.

 

ĆWICZENIE NA BRZUCH Z TRX #2

W tym ćwiczeniu popracujesz nie tylko nad siłą brzucha, ale siłą pleców, ramion i barków, zapewniając wyzwanie swojej koordynacji i wytrzymałości. To również, podobnie jak ćwiczenie #1, mocno zaawansowana odmiana deski, która nie wybacza błędów. Bądź więc czujny, ponieważ wykonanie ćwiczenia nieprawidłowo może skończyć się upadkiem.

Prawidłowa technika: Zaczep 1 taśmę TRX na wysokości kolan. Złap uchwyt prawą ręką pochylając się lekko do przodu. W drugą rękę złap kettlebell (w tej pozycji oba ramiona powinny być wyprostowane). Następnie, trzymając brzuch napięty, prawe ramię wyprostowane i nie skręcając ani nie podnosząc bioder, przyciągnij kettlebell w górę jak najbliżej tułowia. Wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj określoną liczbę powtórzeń na stronę. Po ich wykonaniu, zmień strony.

 

ĆWICZENIE NA BRZUCH Z TRX #3

To ćwiczenie to unikalne połączenie pracy brzucha z pracą pleców i ramion, w szczególności tricepsów. Mimo, że ćwiczenie może nie wyglądać na wymagające, jeśli wykonane poprawnie – naprawdę jest. Bez prawidłowej pracy brzucha się tutaj nie obędzie i z pewnością się o tym przekonasz.

Prawidłowa technika: Zaczep taśmy TRX na wysokości klatki piersiowej i złap je chwytem neutralnym obiema rękami. Odchyl się do tyłu z ramionami wyprostowanymi, stopami płasko na podłodze i tułowiem odchylonym pod kątem 45°. Z tej pozycji, zaczynając od napięcia brzucha, dynamicznie przyciągnij tułów do TRX w taki sposób, by pęd ciała przeniósł Cię do przodu. Ponownie napinając brzuch, wyhamuj ruch tak, by Twoja głowa znajdowała się na wysokości uchwytów, tułów pochylony był do przodu a ramiona zgięte pod kątem 90°. Wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj określoną liczbę powtórzeń.

Udostępnij

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 0 Średnia: 0]