Piłki gimnastyczne są jednym z najbardziej popularnych produktów treningowych, które można znaleźć w klubach sportowych i fitness, siłowniach, klinikach rehabilitacji i medycyny sportowej, gabinetach fizjoterapii i domach osób aktywnych, a nawet w biurach, gdzie służą jako zdrowszy odpowiednik krzeseł.

Piłki gimnastyczne popularność zawdzięczają swojej wszechstronności. Na piłce można wykonywać szereg ćwiczeń, do których możesz wykorzystać nie tylko masę własnego ciała, ale także gumy do ćwiczeń, hantle czy piłki lekarskie. Do najczęstszych ćwiczeń z użyciem piłki gimnastycznej należą ćwiczenia angażujące mięśnie brzucha.

W naszej ofercie znajdziesz kilka rozmiarów piłek gimnastycznych. Którą piłkę w takim razie wybrać? Kieruj się rozmiarem. Piłki dostępne są w średnicach 55, 65 i 75cm przy czym dana średnica przekłada się na wzrost ćwiczącego w taki sposób:

  • 55cm – Ten rozmiar piłki gimnastycznej jest odpowiedni dla osób o wzroście 140 – 165cm
  • 65cm – Piłka dla osób o wzroście 166 – 185cm
  • 75cm – Najlepszy wybór dla osób powyżej 186cm wzrostu

W tej kategorii dajemy do Twojej dyspozycji piłki gimnastyczne Reebok – uznanego producenta sprzętu sportowego. Dodatkowo, znajdziesz u nas piłkę balastową BOSU, która dzięki częściowemu wypełnieniu piaskiem zapewnia ciężar dynamiczny, tj. przesuwający się wraz z ruchem ćwiczącego. Jeśli szukasz jeszcze intensywniejszych, ciekawszych i skuteczniejszych sposobów na trening, piłka BOSU Ballast Ball powinna być Twoim wyborem.