Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

20-MINUTOWY TRENING HIIT

20-MINUTOWY TRENING HIIT

Kto powiedział, że każdy trening musi trwać minimum godzinę? Żeby osiągnąć swoje cele treningowe, nie musisz spędzać długich godzin na siłowni. Wręcz przeciwnie – zamiast wydłużać trening, skróć go jednocześnie zwiększając intensywność!

W ten sposób znajdziesz się w świecie treningów HIIT, tj. treningów o wysokiej intensywności, których cechami charakterystycznymi są ćwiczenia angażujące do pracy całe ciało i minimalna ilość lub całkowity brak przerw.

Tego typu trening nie tylko pomoże Ci szybciej pozbyć się tkanki tłuszczowej, ale oszczędzi Twój czas. Dzisiaj proponujemy trening, który powinien zająć Ci 20 minut. Sprawdź go i odpowiedz sobie na pytanie, który z treningów był dla Ciebie bardziej wymagający – ten, czy ostatni trening trwający godzinę?

 

ĆWICZENIE #1

trening-hiit-wykrok-z-wypychaniem-sztangi

Postaw jeden koniec sztangi w rogu pomieszczenia lub włóż ją w specjalny uchwyt. Na drugi koniec sztangi załóż talerz obciążeniowy i złap sztangę prawą ręką. Z tej pozycji wykonaj wykrok tak, by lewa noga znalazła się z przodu a udo było w pozycji równoległej do podłoża. Dynamicznie wstań, wypychając jednocześnie sztangę w górę.

 

ĆWICZENIE #2

trening-hiit-pompki-ze-skokiem

Stań wyprostowany z ramionami wyciągniętymi wzdłuż ciała. Wykonaj skłon w przód tak, by dotknąć rękami podłoża. Następnie, dynamicznym ruchem wykop nogi do tyłu. Powinieneś być teraz w pozycji pompki. Wykonaj pompkę, po czym jak najszybciej zrób skok nogami do rąk a następnie – kolejny skok, tym razem jak najdalej w przód.

 

ĆWICZENIE #3

trening-hiit-kettlebell-swing

Trzymaj w obu dłoniach kettlebell i stań tak, by stopy były rozstawione na szerokość bioder. Zegnij biodra przenosząc jednocześnie kettlebell między nogi do momentu, w którym ciężar znajdzie się za Tobą. Następnie, wykonaj dynamiczny wyprost i wymach ciężaru na wysokość barków. Przez cały czas trwania ćwiczenia, plecy trzymaj wyprostowane i patrz przed siebie. Jeśli to konieczne, możesz zginać kolana podczas fazy zamachu.

 

ĆWICZENIE #4

trening-hiit-rzuty-pilka

Złap w obie dłonie piłkę lekarską. Stopy rozstaw na szerokość bioder i wyprostuj plecy. Z tej pozycji, wyciągnij ramiona nad głowę najwyżej jak to tylko możliwe. Napnij brzuch i dynamicznym ruchem rzuć piłkę o podłogę a następnie złap ją po odbiciu.

 

ĆWICZENIE #5

trening-hiit-sprint

Ustaw szybkość bieżni na taką, która zmusi Cię do wykonania sprintu z maksymalnym lub zbliżonym do maksymalnego wysiłkiem przez około 20 sekund. Wykonaj 20-sekundowy sprint i odpocznij po nim 10 sekund (stawiając stopy po obu stronach pasa biegowego i opierając się o poręcze). Następnie powtórz wysiłek jeszcze raz tak, by całość ćwiczenia zajęła Ci 60 sekund.

 

INSTRUKCJE

Wykonaj każde ćwiczenie przez 60 sekund bez żadnych przerw między ćwiczeniami. Każdą serię powtórz 4 razy i staraj się ograniczyć odpoczynek między seriami do minimum. Pamiętaj, by między seriami (po 5. ćwiczeniu) nie odpoczywać dłużej niż 1 minutę.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 0 Średnia: 0]