Piłki lekarskie to nieocenione przyrządy treningowe w treningu funkcjonalnym, tj. nastawionym na poprawę sprawności. Zastosowanie piłek w treningu jest bardzo szerokie, jednak najczęściej można zobaczyć tego typu produkty w ćwiczeniach dynamicznych, takich jak podania czy rzuty z różnych pozycji (np. z nad głowy, po skosie, za siebie, itp.).

Piłki lekarskie świetnie wpływają również na mięśnie brzucha ze względu na dużą różnorodność ćwiczeń i szeroki zakres wagowy. W naszej ofercie można znaleźć piłki o wagach 1 – 12kg i o różnej charakterystyce:

  • Piłki „klasyczne”
  • Piłki Slam Ball
  • Piłki Wall Ball
  • Piłki Dual Grip z podwójnym uchwytem
  • Piłki z oporem wodnym Fluiball

Każdy rodzaj piłek służy odpowiednim celom treningowym. Który rodzaj piłek wybrać?

Piłki „klasyczne” służą głównie do ćwiczeń dynamicznych, w których potrzebne jest odbicie piłki od powierzchni. Takie piłki lekarskie wykonane są z wytrzymałej gumy odpornej na dużą eksploatację.

Piłki Slam Ball są przeciwieństwem klasycznych piłek lekarskich, tzn. po rzuceniu piłki o powierzchnię, piłka zostaje w tym samym miejscu nie odbijając się.

Piłki Wall Ball wykonane są ze skóry i są bardzo trwałe. Najczęściej wykorzystywane są w treningu crossfit, gdzie poddawane są dużym i intensywnym przeciążeniom.

Piłki Dual Grip spisują się świetnie podczas ćwiczeń na mięśnie brzucha. W treningu z piłkami z podwójnym uchwytem, ćwiczący ma większą kontrolę nad ciężarem, co ważne jest w szczególności podczas skrętów tułowia.

Piłki z oporem wodnym Fluiball to największa innowacja w piłkach lekarskich i produkty o najwyższej jakości, skuteczności, wszechstronności i wytrzymałości. Można wykorzystać je do każdego ćwiczenia angażującego do pracy całe ciało, w tym również rzutów – bez obawy, że piłka pęknie podczas ćwiczeń.