Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

5 SPOSOBÓW NA CIEKAWSZY TRENING CARDIO

5 SPOSOBÓW NA CIEKAWSZY TRENING CARDIO

Trening cardio nie zawsze bywa najciekawszym sposobem na osiągnięcie swoich celów, szczególnie kiedy wykonujesz go na siłowni. Długie minuty spędzone na bieżni czy na rowerze stacjonarnym wiążą się przede wszystkim z myśleniem czy oglądaniem tego, co dzieje się wokół nas lub bezpośrednio przed nami.

Dobrze byłoby więc urozmaicić tego typu trening w sposób, który przełamie codzienną rutynę a jednocześnie da Ci tyle samo lub więcej korzyści od treningu, którego robiłeś do tej pory. Jak to zrobić?

 

Dodaj obciążenie

Załóż kamizelkę obciążeniową, która powinna być dostępna na Twojej siłowni (poziom regulacji ciężaru może wahać się od 1kg do nawet 20kg) lub weź do rąk hantle. Wejdź na bieżnię lub schody (mechaniczne lub „typowe”) i rozpocznij trening. Dodatkowe obciążenie sprawi, że wysiłek będzie znacznie bardziej intensywny a sam trening efektywniejszy.

 

Biegaj na wyłączonej bieżni

Ustaw bieżnię na delikatny wznos a następnie wyłącz ją. Uruchom pas biegowy wyłącznie siłą swoich nóg i kontynuuj pracę w jednostajnym, wymagającym tempie. Żeby utrzymać pas w ruchu, będziesz musiał włożyć w wysiłek dużą pracę. Postaraj się ją utrzymać przez jak najdłuższy czas i odpocznij w momencie, w którym brakuje Ci tchu. Powtórz całość kilka razy i zrób wszystko, by kolejne serie nie były znacznie krótsze od pierwszej.

 

Bieg wojskowy

Trzymaj w rękach lekką sztangę z wyprostowanymi i wysoko wyciągniętymi nad głowę ramionami. W ten sposób biegnij na bieżni, starając się trzymać ramiona i tułów nieruchomo. Upewnij się, że bieżnie po obu stronach są wolne tak, by trzymana przez Ciebie sztanga nie zakłócała treningu innym.

 

Dodaj kettlebell do interwałów

Obok bieżni postaw kettlebell o takiej wadze, z którą będziesz w stanie wykonać 10 powtórzeń. Wykonaj kilka superserii (serii ćwiczeń wykonywanych bez odpoczynku między sobą) złożonych z biegów 400-metrowych i kettlebell swing. Zatrzymaj się dopiero wtedy, kiedy dasz z siebie 100% i nie będziesz w stanie wykonać kolejnej serii.

 

Chodzenie rękami

Stań przy bieżni skierowany do niej a następnie przyjmij pozycję, w której ręce będą znajdować się na pasie biegowym a stopy poza pasem. Ustaw tempo bieżni tak, byś mógł wykonać chodzenie rękami po pasie przez około 60 sekund. Po takiej serii wskocz na pas i wykonaj normalny bieg w wymagającym tempie. To cała superseria, którą powinieneś wykonać kilka razy. Między seriami odpocznij maksymalnie 30-60 sekund.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 1 Średnia: 5]