Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

PRZYSIADY – WYZWANIE (TYLKO DLA SILNYCH!)

przysiady ze sztangą

PRZYSIADY – WYZWANIE (TYLKO DLA SILNYCH!)

Dzisiejszy artykuł to wyzwanie dla wszystkich osób, które mają silne nogi lub chcą takie mieć. To również wyzwanie dla wszystkich tych, dla których przysiady są stałym elementem treningu nóg. Jeśli należysz do którejś z tych grup, koniecznie musisz spróbować poniższego wyzwania – tym bardziej, że w jego ramach wykonasz to samo ćwiczenie, które dobrze już znasz – przysiady.

Samo wyzwanie nie polega jednak na trudności ćwiczenia a na…ilości jego powtórzeń z danym ciężarem. Ale o tym za chwilę…

Zaczniemy od tego, że przejście przez to wyzwanie może nie tylko znacząco zwiększyć siłę Twoich nóg, ale dodać Ci dodatkowe kilogramy mięśni do masy ciała. W tym wypadku, możesz spodziewać się nawet do 9 kilogramów w przeciągu zaledwie 6 tygodni. Jedyne, czego potrzebujesz, to…18 treningów! Brzmi nieprawdopodobnie, ale to dlatego, że wyzwanie będzie wymagać od Ciebie nieprawdopodobnej pracy – możliwe, że pracy, jakiej jeszcze nie wykonywałeś na siłowni.

 

PRZYSIAD WYZWANIE – NA CZYM POLEGA?

Wyzwanie polega na wykonywaniu treningów 3 razy w tygodniu, przez okres 6 tygodni. Na każdym treningu, pierwszym ćwiczeniem będą przysiady i konieczne jest tutaj wykonanie 20 powtórzeń z dużym ciężarem. Co oznacza duży ciężar?

To ciężar, z którym jesteś w stanie wykonać 10 powtórzeń. O ile takie zadanie może wydawać się niemożliwe pamiętaj, że w przypadku tego wyzwania możesz odpoczywać w trakcie ćwiczenia. Przez odpoczynek mamy tutaj na myśli nieodkładanie sztangi na stojaki a pozostawienie jej na plecach.

Przykładowo, po wykonaniu 8 powtórzeń, weź kilka głębokich oddechów i wykonaj kolejne, 1 lub 2 powtórzenia. Następnie, weź kolejne głębokie oddechy i postaraj się wykonać następne powtórzenie. I tak do momentu, w którym uda Ci się zrobić 20.

Nie przejmuj się, jeśli Twoje kolejne przerwy będą coraz dłuższe. To normalne. Nie spodziewaj się też, że ta 1 seria będzie średnio intensywna – bo powinna być bardzo. Najlepiej byłoby więc, żebyś to ćwiczenie wykonywał z odpowiednią asekuracją.

A kiedy już uda Ci się przejść przez 20 powtórzeń pierwszego dnia, na kolejnym treningu dodaj do obciążenia kolejne 2,5kg i wykonaj te same 20 powtórzeń – również z możliwością przerwy między nimi. Możliwe, że pod koniec wyzwania, przerwy będziesz potrzebować po każdym powtórzeniu…

Powyższa wersja to wersja oryginalna i do tej w szczególności zapraszamy. Gdybyś chciał jednak spróbować wersji dla początkujących, możesz zacząć od ciężaru, z którym jesteś w stanie wykonać 20 powtórzeń w serii. Bez zmian pozostaje tutaj dodawanie do ciężaru 2,5kg z każdym kolejnym treningiem.

 

ALE TO NIE KONIEC…

Przysiad jest z pewnością tym ćwiczeniem, które „na dzień dobry” sprawdzi Twoją siłę i dyspozycję dnia, a przy tym z miejsca zrobi z Twojego treningu, trening intensywny. Ale po przysiadzie, czeka Cię następna część treningu, czyli kolejne ćwiczenia – tym razem nie poświęcone nogom, a pozostałym częściom ciała.

W tym 6-tygodniowym planie treningowym, najlepiej byłoby dodać do przysiadów 6-8 ćwiczeń na klatkę piersiową, plecy, ramiona, barki i brzuch, wykonywane w 3 seriach po 6-10 powtórzeń w serii. Wyjątkiem dla liczby powtórzeń są tutaj ćwiczenia na brzuch, które wykonuj w seriach po 15-20.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 2 Średnia: 5]