Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

NAJTRUDNIEJSZA ODMIANA DESKI

plank najtrudniejsza odmiana deski

NAJTRUDNIEJSZA ODMIANA DESKI

Deska (z ang. plank) nie bez powodu jest jednym z najbardziej polecanych i najskuteczniejszych ćwiczeń na mięśnie głębokie. Poprawnie wykonywana daje świetne efekty dla całego korpusu, pośladków, a także dba o prosty i mocny kręgosłup. Posiadając silne mięśnie głębokie, będziesz w stanie utrzymać pozycję deski przez co najmniej 2 minuty, choć wielu z Was na pewno może wytrzymać dużo więcej. Jeśli myślisz jednak, że wytrzymanie w pozycji deski kilka minut sprawia, że nie masz już nad czym pracować pamiętaj, że światowy rekord wynosi…ponad 4 godziny!

Zamiast wydłużać czas wytrzymania w standardowej pozycji deski, wprowadź do swojego planu ćwiczenia, które podniosą poziom jej trudności. Dzisiaj pokażemy Ci najtrudniejszą wersję tego ćwiczenia.

 

DESKA – NAJTRUDNIEJSZA WERSJA

Wykonując ćwiczenie o nazwie deska (plank), naturalnie wykorzystujesz do pracy te mięśnie, które odpowiedzialne są za utrzymanie pozycji. W przedstawianej przez nas wersji, zaangażujesz do pracy całe ciało a uczucia „palenia” w mięśniach doznasz nie po kilku minutach a po kilku sekundach!

 

JAK WYKONAĆ ĆWICZENIE?

prawidłowa technika wykonania deski

Aby poprawnie wykonać tą najtrudniejszą odmianę deski:

  • Przyjmij standardową pozycję deski ustawiając łokcie bezpośrednio pod ramionami;
  • Podbródek powinien być schowany. Głowa stanowi naturalne przedłużenie dla kręgosłupa, nie może być zadarta do góry, ani opadać w dół;
  • Dłonie mocno zaciśnij w pięści i napnij całe ramiona, próbując obrócić je na zewnątrz;
  • Nogi złącz razem i napnij je najmocniej jak potrafisz, od palców, przez mięśnie czworogłowe uda, aż po pośladki;
  • Zepnij całe ciało w taki sposób, jakbyś chciał przyciągnąć łokcie do palców u stóp a stopy do łokci;
  • Pamiętaj, aby cały czas trzymać proste plecy i kręgosłup, nie zginając przy tym bioder.

Rozpoczynając przygodę z takim ćwiczeniem, zacznij od 2 lub 3 serii po 10 sekund. Z każdym tygodniem staraj się zwiększać czas utrzymania pozycji o kolejne 5 lub 10 sekund aż dojdziesz do 1 minuty. Pamiętaj jednak, by w pierwszej kolejności nacisk kłaść nie na czas trwania ćwiczenia a na jego jakość, tj. mocne napięcie wszystkich mięśni i utrzymanie prawidłowej pozycji.

Jeśli ta odmiana deski znajdzie się w Twoim planie treningowym ze względu na chęć poprawy siły brzucha, zajrzyj do jednego z naszych wcześniejszych artykułów – 27 najlepszych ćwiczeń na brzuch. Znajdziesz tam więcej inspiracji do ćwiczeń tej grupy mięśniowej. Jeśli zależy Ci bardziej na uwidocznieniu mięśni, przeczytaj o sekretach sześciopaku.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 37 Średnia: 4.2]