Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

JAK ZWIĘKSZYĆ SIŁĘ I MASĘ MIĘŚNIOWĄ BEZ CIĘŻARÓW?

trening okluzyjny pompki

JAK ZWIĘKSZYĆ SIŁĘ I MASĘ MIĘŚNIOWĄ BEZ CIĘŻARÓW?

Celem wielu ludzi uprawiających sport lub odwiedzających siłownię jest zbudowanie siły i dobrze wyglądającej sylwetki. Nie każdy z nas ma jednak codzienny dostęp do dużych ciężarów, dzięki którym postępy w sile i masie mięśniowej są możliwe. Od niedawna ten argument nie jest już wymówką do osiągnięcia Twoich celów. Teraz, dzięki rewolucyjnej metodzie treningu okluzyjnego, możesz trenować w sposób równie efektywny jak na siłowni, ale ze znacznie mniejszym ciężarem. Jakby tego było mało – taki trening możesz zabrać ze sobą wszędzie, bo jedyne czego potrzebujesz to opaski, które podczas ćwiczeń znajdują się na ciele.

Brzmi zbyt pięknie, żeby było prawdziwie? Niekoniecznie, bo metoda treningu okluzyjnego znana jest już od lat i stosowana jest m.in. przez najlepsze kluby sportowe na całym świecie – w niemal każdej dyscyplinie sportu. Problem w tym, że do niedawna produkty do treningu okluzyjnego nie były szerzej dostępne ze względu na ich stacjonarność (konieczność podłączenia pod fizyczne urządzenie i trening w miejscu) i wysoką cenę – najczęściej przekraczającą 40,000zł.

Wraz z rozwojem technologii, zmieniły się też możliwości treningowe. Teraz, trening okluzyjny jest nie tylko bardziej przystępny cenowo, ale daje możliwość w pełni funkcjonalnego treningu, nieograniczonego przestrzenią czy zakresem ruchu.

 

TRENING SIŁY I MASY MIĘŚNIOWEJ BEZ CIĘŻARÓW

trening okluzyjny podciąganie

Trening okluzyjny jest rozwiązaniem rewolucyjnym, ponieważ umożliwia podobne przyrosty w sile i masie mięśniowej do treningu z maksymalnymi lub submaksymalnymi (zbliżonymi do maksymalnych) ciężarami bez obciążania organizmu.

Do treningu okluzyjnego wykorzystuje się specjalne opaski, które w precyzyjny i zindywidualizowany sposób mierzą ciśnienie maksymalne a następnie dostosowują jego poziom do danych ćwiczeń. W ten sposób mięśnie posiadają ograniczony dostęp do tlenu i substancji odżywczych, a co za tym idzie – pracują w sposób beztlenowy, wykorzystując do pracy ciężkie do zaangażowania włókna mięśniowe typu II (które bez wpływu opasek wykorzystywane są jedynie przy pracy z ciężarem większym od 65% RM).

Taki trening, trwający standardowo około 20-30 minut, powoduje wzrost stężenia hormonu wzrostu i nie powoduje wzrostu stężenia kinazy kreatynowej, która jest wyznacznikiem zmęczenia organizmu. W efekcie – organizm szybciej buduje mięśnie po wysiłku i nie męczy się w czasie jego trwania, dając sobie jednocześnie większe możliwości regeneracji i szybszą gotowość do wysiłku maksymalnego.

Pomyśl więc o treningu okluzyjnym jak o skutecznym sposobie na trening w każdych warunkach i bez narażania mięśni i stawów na zbyt duże przeciążenia.

 

TRENING OKLUZYJNY W BEZPIECZNYCH WARUNKACH

Trening okluzyjny, zwany również treningiem BFR od angielskiej nazwy Blood Flow Restriction Training, jest treningiem bardzo skutecznym i bezpiecznym, ale decydując się na taką metodę treningową, nie powinno się zapominać o zasadach bezpieczeństwa. Ingerując więc w organizm i zmuszając mięśnie do ograniczonego przepływu krwi, nie korzystaj z domowych sposobów (kawałek materiału, gumy do ćwiczeń, itp.) – takie sposoby mogą przynieść Ci więcej szkody niż pożytku.

Jeśli chcesz wyciągnąć maksymalne korzyści z treningu, wybierz opaski, które dadzą Ci możliwość kontroli poziomu ciśnienia i przeznaczone są do profesjonalnego użytkowania. Z naszej strony polecamy opaski AirBands, ponieważ jest to jedyny na świecie produkt umożliwiający funkcjonalny trening z pełną kontrolą ciśnienia – a przy tym jedyny, który nie zmusza do inwestycji kilkudziesięciu tysięcy złotych.

opaska airbands do treningu okluzyjnego

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 2 Średnia: 5]