Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!
przysiad z kettlebell

GOBLET SQUAT

Przysiady znane są jako król ćwiczeń dolnych partii ciała i niewielu by się z tym nie zgodziło. W rzeczywistości jest to ruch całego ciała, który angażuję wiele mięśni i pozwala na budowanie siły mięśniowej, gdy konsekwentnie stosujesz progresywne przeciążanie. Oczywiście istnieje wiele odmian przysiadu, które możesz wykonać, aby maksymalnie rozwinąć swoje nogi. Jedną z nich jest przysiad z odważnikiem Kettlebell który znacznie różni się od tradycyjnego przysiadu ze sztangą.

Goblet squat niesie za sobą istotne korzyści funkcjonalne, wymaga większej stabilizacji obręczy barkowej i łopatek, ale w swojej formie jest znacznie bezpieczniejszy niż inne odmiany przysiadów. Przysiad z odważnikiem to ruch dolnej części ciała podobny do przysiadu ze sztangą, ale jako opór używa się jednego kettlebell lub hantli. Ciężar jest utrzymywany przed ciałem, a ruch jest bardzo korzystny dla nauczania i doskonalenia mechaniki ciała podczas przysiadu. Podobnie jak w klasycznym przysiadzie głównym motorem napędowym będą mięśnie czworogłowe, pośladki, grupa kulszowo-goleniowa. Funkcję stabilizacyjną będą spełniać mięśnie brzucha, prostownik grzbietu, najszerszy oraz stabilizatory łopatek.

 

GOBLET SQUAT

Zaangażowane mięśnie: Mięśnie czworogłowe uda, pośladki, grupa kulszowo-goleniowa, łydki, mięśnie brzucha, prostownik grzbietu, najszerszy grzbietu

Wyposażenie: Kettlebell

Poziom trudności: Początkujący

 

TECHNIKA WYKONANIA

  • Stań w sportowej postawie ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder. Napnij mięśnie brzucha. Pociągnij łopatki w tył i w dół, zablokuj łokcie z boku ciała.
  • Odsuń biodra do tyłu i wykonaj przysiad na maksymalną głębokość, na której możesz utrzymać prawidłową postawę (zwykle około 90˚ w kolanie, udo równolegle do podłogi). Utrzymuj równomierne obciążenie stopy od pięty do śródstopia.
  • Odwróć wzorzec i wróć do pozycji wyjściowej. Utrzymuj postawę przez cały czas.
  • Powtórz dla żądanej liczby powtórzeń. Unikaj garbienia się pleców lub ramion, wysuwania łokci, zapadania sią kolan do środka lub wywinięcia palców u nóg.

 

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 0 Średnia: 0]