Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

CZY POTRAFISZ ZROBIĆ PIRAMIDĘ POMPEK?

pompki trening w domu

CZY POTRAFISZ ZROBIĆ PIRAMIDĘ POMPEK?

Pompki to jedno z tych ćwiczeń siłowych, które zawsze będą w modzie. To dlatego, że ćwiczenie to jest świetnym sposobem na poprawę siły, masy mięśniowej, wytrzymałości i zwiększenie intensywności treningu – a wszystko to bez jakiegokolwiek dodatkowego sprzętu.

Pompkom poświęciliśmy już na naszym blogu kilka artykułów, więc jeśli jeszcze nie miałeś okazji się z nimi zapoznać, zrób to koniecznie. Z jednej strony, będziesz mógł przeczytać o wyzwaniu dla każdego, czyli 60 pompkach w 60 sekund a z drugiej – dla osób zaawansowanych 10 odmian pompek, które naprawdę sprawdzą Twoją siłę pod każdym względem.

Dzisiaj, do Twojej dyspozycji, dajemy jeszcze jedno wyzwanie – piramidę pompek, która zapewni Ci wymagający i intensywny trening klatki piersiowej i ramion w bardzo krótkim czasie.

 

PIRAMIDA POMPEK – KORZYŚCI

Piramida pompek to taki sam test siły jak i wytrzymałości mięśniowej – nie tylko dla wspomnianych już wyżej klatki piersiowej i ramion, ale również barków i całego korpusu, w tym oczywiście brzucha. Pompki same w sobie potrafią sprawdzić siłę i wytrzymałość brzucha w bardzo prosty i jasny sposób. Jeśli zauważysz, że podczas wykonywania pompek, Twoje biodra nie są w jednej linii z Twoimi barkami, powinieneś wzmocnić brzuch (jeśli nie wiesz jak to zrobić, najlepiej trenuj opierając się o najlepsze ćwiczenia na brzuch).

Pamiętaj, że technika wykonania pompek jest bardzo ważna bo podchodząc do wyzwania piramidy z dzisiejszego artykułu, z pewnością w trakcie ćwiczenia pojawi się zmęczenie a z nim może również pogarszać się technika.

 

JAK WYKONAĆ PIRAMIDĘ POMPEK?

pompki technikaUżyj jakiegokolwiek urządzenia do pomiaru czasu (np. telefonu – funkcja stopera) i postaw je w widocznym miejscu. Następnie:

  • Wykonaj 10 pompek
  • Odpocznij 10 sekund (najlepiej w pozycji pompki)
  • Wykonaj 9 pompek
  • Odpocznij 9 sekund
  • Zmniejszaj ilość wykonanych pompek o 1 z każdą serią odpoczywając o 1 sekundę mniej po każdej serii

W ten sposób, wykonasz łącznie 55 pompek.

Spróbuj przejść przez piramidę zaczynając od 10 pompek a jeśli nie dasz rady, zmniejsz tą liczbę do takiej, z którą czujesz się komfortowo. Staraj się jednak, by wykonywać takie wyzwanie systematycznie, np. raz w tygodniu, zwiększając liczbę pompek w pierwszej serii i schodząc do samego końca – do 1 pompki. Twoim ostatecznym celem będzie podniesienie liczby powtórzeń w 1. serii do 20. Po osiągnięciu tego celu będziesz mógł śmiało zaliczyć się do grona osób zaawansowanych.

Udostępnij

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 3 Średnia: 4.7]