Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

ĆWICZENIE NA BRZUCH, KTÓRE PO PROSTU MUSISZ ZACZĄĆ ROBIĆ

ćwiczenie na brzuch superman

ĆWICZENIE NA BRZUCH, KTÓRE PO PROSTU MUSISZ ZACZĄĆ ROBIĆ

Jeśli chcesz mieć silny brzuch (a my uważamy, że powinieneś chcieć), Twój trening powinien sprowadzać się do czegoś więcej niż tylko brzuszków i przyciągania nóg do klatki piersiowej. Silny brzuch buduje się m.in. za pomocą różnorodnych ćwiczeń – w tym tych, które najlepiej odwzorowują pracę brzucha w codziennym życiu.

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak trenować brzuch i nie masz pomysłu na ćwiczenia, które możesz wykonywać, koniecznie zacznij od zapoznania się z naszym artykułem 27 najlepszych ćwiczeń na brzuch. Jeśli znasz ten artykuł i znajdujące się w nim ćwiczenia, skup się dzisiaj na jednym, polecanym przez nas ćwiczeniu, które po prostu musisz wprowadzić do swoich treningów, żeby Twój brzuch był silny i pracował zgodnie z jego przeznaczeniem.

 

PRAWIDŁOWA TECHNIKA:

superman prawidłowa technika

Uklęknij na podłodze a następnie, oprzyj na niej obie dłonie, umieszczając je pod barkami i na szerokość barków. Plecy trzymaj wyprostowane a brzuch napięty. Z tej pozycji, wyprostuj jednocześnie prawe ramię i lewą nogę do momentu, w którym znajdą się one równolegle do podłogi. Zatrzymaj ruch na 2 sekundy i wróć do pozycji wyjściowej. Następnie, zmień strony.

 

JAKIE KORZYŚCI DA CI TAKIE ĆWICZENIE?

Zacznijmy może od tego, czego to ćwiczenie…Ci nie da. Odpowiedź jest prosta – sześciopaku! Jeśli chcesz zbudować go z ćwiczeniami na brzuch, nie tędy droga. Sześciopak buduje się nie tylko przez ćwiczenia na brzuch, ale odpowiednie odżywianie i intensywny, systematyczny wysiłek.

To, w czym pomaga to ćwiczenie, to przede wszystkim poprawa funkcji brzucha, tj. zwiększenie jego siły i zaangażowanie mięśni głębokich, odpowiedzialnych m.in. za stabilizację całego ciała. Ale skupmy się na wszystkich korzyściach w odpowiedniej kolejności:

 

BRZUCH

Żeby nad nim popracować, konieczne jest Twoje całkowite skupienie. Ćwiczenie to nie jest specjalnie trudne, ale może też być nieefektywne, jeśli nie skupisz się na wszystkich częściach ciała w 100%. Zacznij więc od napięcia brzucha w taki sposób, jakbyś miał zaraz zostać w niego uderzony. Biodra i barki trzymaj cały czas w tej samej pozycji a głowę miej zawsze skierowaną w dół, spoglądając na matę lub podłogę.

 

POŚLADKI

To ćwiczenie to równie dobry sposób na wzmocnienie pośladków co brzucha. Unosząc jedną z nóg do góry, masz 2 wybory – albo unieść nogę wysoko do góry albo unieść ją do poziomu, w którym noga znajdzie się równolegle do podłogi i mocno napiąć pośladki, zatrzymując ruch na około 2 sekundy. Zdecydowanie zrób to drugie. Zastosowanie się do tej rady, powinno Ci też pomóc w utrzymaniu równowagi.

 

BIODRA I BARKI

Kiedy wykonujesz ruch przeciwległą nogą i ramieniem, postaraj się sięgnąć jak najdalej w przód i w tył, pracując w maksymalnym zakresie ruchu. Pamiętaj tylko, żeby w tym przypadku nie poruszać biodrami i barkami i nie skręcać ich. W ten sposób, poprawisz swoją mobilność, rozciągając również dolny odcinek pleców (odpowiedzialny za ich wyprost)

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 3 Średnia: 4.7]