Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

ZASADA 25 POWTÓRZEŃ

trening na siłę i masę mięśniową

ZASADA 25 POWTÓRZEŃ

Na naszym blogu poruszaliśmy często temat treningów, których rezultatem powinna być poprawa Twojej siły i zwiększenie masy mięśniowej (jeśli nie miałeś jeszcze okazji, zapoznaj się z artykułami Jak zwiększyć siłę i masę mięśniową bez ciężarów i Wpływ metod treningowych na poprawę siły, mocy i przyrost masy mięśniowej). Koniec końców, jeśli trenujesz na siłowni możliwe, że siła i masa mięśniowa jest na pierwszych miejscach Twojej treningowej listy życzeń.

Rozumiemy jednak, że w natłoku informacji ważne jest też, by pewne informacje maksymalnie upraszczać i ograniczać do niezbędnego minimum. To dlatego, w dzisiejszym artykule opiszemy banalnie prostą i świetnie sprawdzającą się zasadę 25 powtórzeń, dzięki której Twój trening na siłę i masę mięśniową będzie skuteczny.

 

NA CZYM POLEGA ZASADA 25 POWTÓRZEŃ?

To nic innego jak zasada mówiąca o tym, że każde ćwiczenie, które wykonujesz powinno obejmować 25 powtórzeń (lub około 25) – niezależnie od ilości serii. Staraj się jednak, by każda seria była złożona z tej samej liczby powtórzeń, tzn. jeśli decydujesz się na 5 serii, wykonaj w każdej z nich 5 powtórzeń. Jeśli serii będzie 4, wykonaj 6 powtórzeń a w przypadku 3 – 8.

Każda z powyższych kombinacji zapewni Ci odpowiednie połączenie objętości z wystarczająco ciężkim obciążeniem, stymulującym wzrost siły i masy mięśniowej. Do samej liczby powtórzeń dodaj jeszcze ćwiczenia angażujące do pracy większą grupę mięśni (takie jak przysiady, martwy ciąg, wyciskanie sztangi na klatkę piersiową, podciąganie na drążku, itp.) i przepis na większe i silniejsze mięśnie gotowy!

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 7 Średnia: 4]