Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

WYPROSTY NÓG NA SUWNICY

wyprosty nóg na suwnicy

WYPROSTY NÓG NA SUWNICY

Wyprosty nóg na suwnicy to świetna alternatywa dla przysiadów w celu budowania objętości mięśni lub ich siły. Przysiad ze sztangą na plecach to niepokonany król ćwiczeń nóg. Mimo tego chociaż przysiady JEST wspaniałym ćwiczeniem, nie jest to jedyny sposób na zbudowanie większych, silniejszych nóg. Dla niektórych ćwiczących i w niektórych sytuacjach wyciskanie na suwnicy może być tak samo wartościowe jak przysiady.

Przy określaniu wartości dowolnego ćwiczenia zawsze warto wiedzieć, jakie mięśnie są zaangażowane. W ten sposób możesz porównać podobne ćwiczenia, aby zdecydować, które z nich jest dla Ciebie odpowiednie. Wyprosty na suwnicy są ćwiczeniem złożonym, co oznacza, że angażuje co najmniej dwa stawy i kilka mięśni, które pracują razem. W ruch zaangażowane będą mięśnie takie jak czworogłowy uda, grupa kulszowo-goleniowa, pośladkowy wielki oraz grupa przywodzicieli i odwodzicieli.

 

WYPROSTY NÓG NA SUWNICY

Zaangażowane mięśnie: Czworogłowy uda, grupa kulszowo-goleniowa, pośladkowy, pachwiny.

Wyposażenie: Suwnica

Poziom trudności: Początkujący

 

TECHNIKA WYKONANIA

  • Usiądź na suwnicy ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder. Upewnij się, że umieszczenie stopy pozwala na dobry zakres ruchu zarówno w biodrze, jak i w kolanie. Napnij mięśnie brzucha. Zablokuj łopatki w tył i w dół. Ustabilizuj górną część ciała, chwytając za uchwyty.
  • Opuść platformę w dół w kierunku ciała, upewniając się, że kolana pozostają w jednej linii ze środkowymi palcami, a ciężar jest równomiernie rozłożony na stopie. Poruszaj się w maksymalnym zakresie, nie tracąc techniki ani nie wbijając ud w klatkę piersiową.
  • Odwróć wzorzec i wróć do pozycji wyjściowej.
  • Powtórz dla żądanej liczby powtórzeń. Utrzymuj postawę przez cały czas. Unikaj blokowania kolan, odbijania się w dolnej części ruchu, zaokrąglania kręgosłupa lub pozwalania biodrom na oderwanie się od oparcia lub zapadania kolan do wewnątrz.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 3 Średnia: 3.7]