Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

UGINANIE NÓG NA MASZYNIE SIEDZĄC

uginanie nóg na maszynie siedząc

UGINANIE NÓG NA MASZYNIE SIEDZĄC

Uginanie nóg w pozycji siedzącej to ćwiczenie, które buduje objętość i siłę w ścięgnach tylnego łańcucha. To ćwiczenie jest odmianą uginania nóg, którą zawsze dobrze jest uwzględnić w celu zachowania różnorodności w swoim treningu.

Maszyny są bardzo korzystne, ponieważ pozwalają skupić się na ruchu, nie wymagając szczególnej stabilizacji. Ponieważ uginanie nóg jest ćwiczeniem izolacyjnym, jest to idealne rozwiązanie i możesz naprawdę dokładnie stymulować grupę kulszowo-goleniową. Połącz więc uginanie nóg z innymi ćwiczeniami ścięgna podkolanowego, aby uzyskać maksymalny rozwój.

 

UGINANIE NÓG NA MASZYNIE SIEDZĄC

Zaangażowane mięśnie: Grupa kulszowo-goleniowa, łydki.

Wyposażenie: Maszyna do uginania nóg

Poziom trudności: Początkujący

 

TECHNIKA WYKONANIA

  • Usiądź na maszynie do uginania nóg z nogami rozstawionymi na szerokość bioder, z napiętymi mięśniami brzucha oraz palcami zadartymi do góry. Upewnij się, że pozycja ustawienia kolan jest blisko zawiasu na maszynie, a podkładka spoczywa na dolnej łydce/achillesie.
  • Ustaw głowę w jednej linii z plecami i zablokuj łopatki w tył i w dół. Opuść pięty w kierunku pośladków tak daleko, jak to możliwe, bez wyginania dolnej części pleców.
  • Odwróć wzorzec i obniż ciężar z powrotem do pozycji wyjściowej. Utrzymuj postawę przez cały czas.
  • Powtórz dla żądanej liczby powtórzeń. Unikaj uginania dolnej części pleców, obracania palców stóp lub wystawiania podbródka do przodu.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 0 Średnia: 0]