Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

UGINANIE NÓG LEŻĄC

uginanie nóg leżąc

UGINANIE NÓG LEŻĄC

Uginanie nóg w pozycji leżącej jest skutecznym ćwiczeniem izolującym mięśnie grupy kulszowo-goleniowej znajdującej się pod kolanem. Mięśnie grupy kulszowo-goleniowej w dużej mierze przyczyniają się do wyników sportowych, takich jak skakanie czy bieganie, dlatego ważne jest, aby były w pełni rozwinięte, aby nadążyć za mięśniami czworogłowymi uda w celu uzyskania optymalnej wydajności i estetyki.

Co więcej, każdy może bezpiecznie wykonywać ten ruch, który nie wymaga dodatkowej stabilizacji, ponieważ leżysz na ławce. Ponieważ uginanie nóg w pozycji leżącej angażuję głównie Twoje mięśnie grupy kulszowo-goleniowej, praktycznie żadne inne mięśnie nie są zaangażowane w ruch co czyni to ćwiczenie idealną opcją na zakończenie treningu po ruchach złożonych.

 

UGINANIE NÓG LEŻĄC

Zaangażowane mięsnie: Grupa kulszowo-goleniowa, łydki.

Wyposażenie: Maszyna do uginania łydek

Poziom trudności: Początkujący

 

TECHNIKA WYKONANIA

  • Połóż się twarzą w dół na maszynie do uginania nóg, ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder, z napiętymi mięśniami brzucha i pośladkami. Upewnij się, że pozycja ustawienia kolan jest blisko zawiasu na maszynie, a podkładka spoczywa na dolnej części łydki. Ustaw głowę w jednej linii z plecami i zablokuj łopatki w tył i w dół.
  • Pociągnij palce stóp w kierunku kolan, a następnie podnieś pięty w kierunku pośladków tak daleko, jak to możliwe, bez wyginania dolnej części pleców lub podnoszenia bioder z podkładki.
  • Odwróć wzorzec i obniż ciężar z powrotem do pozycji wyjściowej. Utrzymuj postawę przez cały czas.
  • Powtórz dla żądanej liczby powtórzeń. Unikaj uginania dolnej części pleców, obracania palców stóp lub opuszczania głowy w kierunku poduszki.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 1 Średnia: 5]