Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

RUMUŃSKI MARTWY CIĄG ZE SZTANGĄ

rumuński martwy ciąg ze sztangą

RUMUŃSKI MARTWY CIĄG ZE SZTANGĄ

Rumuński martwy ciąg swoją nazwę zawdzięcza rumuńskim ciężarowcom olimpijskim którzy szczególnie mocno upodobali sobie to ćwiczenie. Wersja ze sztangą jest nieco trudniejsza od alternatywy z hantlami przez większe wymagania techniczne. Mimo tego pozwala na zastosowanie większego obciążenia zewnętrznego i naukę wzorca ruchu zawiasowego biodra.

Ćwiczenie to działa nie tylko na pośladki. Angażuję do pracy również mięśnie grupy kulszowo-goleniowej i dolną część pleców, dzięki czemu jest to doskonałe ćwiczenie wzmacniające cały tylny łańcuch.

 

RUMUŃSKI MARTWY CIĄG ZE SZTANGĄ

Zaangażowane mięśnie: Czworogłowe uda, grupa kulszowo-goleniowa, pośladki

Wyposażenie: Sztanga

Poziom trudności: Średniozaawansowany

 

TECHNIKA WYKONANIA

  •  Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder i palcami skierowanymi do przodu. Umieść sztangę nad śródstopiem.
  • Przykucnij do drążka i chwyć drążek dłońmi skierowanymi do siebie. Napnij mięśnie brzucha. Zablokuj łopatki w tył i w dół, ustaw kręgosłup w pozycji neutralnej. Cofnij biodra i ustaw golenie tak pionowo, jak to możliwe. Równomiernie rozmieść ciężar na stopie.
  • Odepchnij się od podłogi, aby podnieść sztangę, wyprostuj kolana i utrzymaj pozycję tułowia. Trzymaj sztangę blisko ciała przez cały czas.
  • Gdy sztanga minie kolano, wykonaj teraz rumuński martwy ciąg. Przesuń biodra do przodu do drążek.
  • Odblokuj kolana i odwróć schemat, wypychając biodra do tyłu, obniżając sztangę tylko na tyle, na ile jest to możliwe, utrzymując dobrą postawę oraz do momentu, gdzie ścięgna podkolanowe będą w pełni rozciągnięte.
  • Powtórz dla żądanej liczby powtórzeń. Utrzymuj postawę przez cały czas. Unikaj przeciągania lub garbienia się kręgosłupa, rotacji barku do przodu, blokowania kolan lub nadmiernego rozciągania szyi.

Udostępnij

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 3 Średnia: 5]