Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

PRAWDZIWY TEST FITNESS – ZERCHER

Pozycja Zercher do przysiadów

PRAWDZIWY TEST FITNESS – ZERCHER

Trenując na siłowni, z pewnością sprawdzasz swoje postępy treningowe. Jest jednak jeden test, który sprawdza Twoją siłę i wytrzymałość, a którego prawdopodobnie jeszcze nie próbowałeś. Mało tego – to test, który sprawdzi nie tylko Twoje zdolności fizyczne, ale przetestuje Twoją psychikę.

ZERCHER

Czym właściwie jest Zercher? Zercher to nawet nie ćwiczenie a sama pozycja, w której układasz sztangę z przodu Twojego ciała i opierasz ją w zgięciach łokci, dokładnie jak na poniższym zdjęciu.

Pozycja Zercher do przysiadów

Co daje taka pozycja? Poza samymi korzyściami poprawy siły i wytrzymałości, Zercher buduje stabilność górnego odcinka pleców, brzucha i kręgosłupa, jednocześnie oszczędzając kręgosłup przed nadmiernymi obciążeniami związanymi z umieszczeniem ciężaru na plecach (jak np. w przysiadach ze sztangą). Zercher ma również dobry wpływ na naukę, utrzymanie lub poprawienie techniki wykonywanych ćwiczeń ze względu na to, że wymusza odpowiednią pozycję pleców, a także angażuje do pracy biodra, szczególnie w fazie koncentrycznej.

DLACZEGO ZERCHER NIE JEST POPULARNY NA SIŁOWNIACH?

Powód jest prosty – Ćwiczenia z wykorzystaniem pozycji Zercher są zwyczajnie bardzo wymagające! Zercher z pewnością nie jest dla każdego. Może być jednak świetnym sposobem na przełamanie rutyny treningowej i dalsze postępy treningowe, które często hamowane są przez wykonywanie tych samych lub podobnych do siebie ćwiczeń. Jeśli natomiast zdecydujesz się wprowadzić taką metodę do swoich treningów, prawdopodobnie szybko zapoznasz się z uczuciem dużego zadowolenia z siebie, zarówno pod kątem fizycznym i psychicznym.

Biorąc pod uwagę, że Zercher jest po prostu trudny, satysfakcja z wykonania danego ćwiczenia jest tutaj większa niż podczas jakiegokolwiek innego ćwiczenia na siłowni.

PRZYKŁADY ĆWICZEŃ W POZYCJI ZERCHER

Jeśli potrzebujesz dokładnego planu z wykorzystaniem pozycji Zercher, wykonaj wszystkie z powyższych ćwiczeń w 3 seriach po 10 powtórzeń.

 

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 2 Średnia: 5]