Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

KRZYŻOWANIE LINEK WYCIĄGU STOJĄC

krzyżowanie linek wyciągu stojąc

KRZYŻOWANIE LINEK WYCIĄGU STOJĄC

Krzyżowanie linek stojąc jest bardzo skutecznym ćwiczeniem izolacyjnym do budowania zarówno mięśni, jak i siły klatki piersiowej. Nie jest to ruch siłowy, jak chociażby wyciskanie sztangi, ale pozwala na dokładną stymulacje włókien klatki piersiowej, jednocześnie pozwalając na pracę w pełnym zakresie ruchu przy dużym rozciągnięciu. Nie należy jednak stosować zbyt dużego obciążenia, ponieważ Twoje ramiona są naturalnie umieszczone w potencjalnie wrażliwej pozycji.

Krzyżowanie linek wyciągu jest świetnym ćwiczeniem na rozgrzewkę przed wykonywaniem ruchów wyciskania lub może być świetnym ruchem na zakończenie intensywnych treningów klatki piersiowej. Nie bój się eksperymentować z kątem nachylenia linek – jego zmiana pozwoli na stymulację klatki piersiowej w innym ustawieniu dając mięśniom nowy bodziec.

 

KRZYŻOWANIE LINEK WYCIĄGU STOJĄC

Zaangażowane mięśnie: Piersiowe, naramienny przedni, ramiona.

Wyposażenie: Wyciąg

Poziom trudności: Początkujący

 

TECHNIKA WYKONANIA

  • Upewnij się, że linki są wyregulowane na wysokości klatki piersiowej. Stań plecami do wyciągu. Chwyć uchwyty i trzymaj je z boku ciała, dłońmi skierowanymi do przodu. Napnij mięśnie brzucha. Zablokuj łopatki w tył i w dół.
  • Przesuń ręce do przodu i razem ruchem po okręgu, pozwalając dłoniom przejść z jedną ręką powyżej i jedną poniżej.
  • Odwróć wzorzec i wróć do pozycji wyjściowej, wykonując ruch w maksymalnym zakresie, w jakim technika może być utrzymana.
  • Powtórz żądaną liczbę powtórzeń, naprzemiennie utrzymując prawą i lewą rękę u góry naprzemiennie. Utrzymuj postawę przez cały czas. Unikaj wyginania się lub garbienia pleców, wysuwania podbródka do przodu lub wzruszania ramionami.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 0 Średnia: 0]