Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

2-MINUTOWY TRENING POŚLADKÓW

trening pośladków

2-MINUTOWY TRENING POŚLADKÓW

Bycie w formie wiąże się zawsze z systematyczną pracą i czasem poświęconym na treningi. Powszechne myślenie jest takie, że żeby wykonać efektywny trening, konieczne jest poświęcenie mu minimum godziny, a często nawet dwóch. W wielu sytuacjach to prawda, ale biorąc pod uwagę naszą dzisiejszą propozycję, z pewnością nie ma sensu generalizować – zwłaszcza jeśli w danym treningu chcesz popracować nad pośladkami i do dyspozycji masz gumę Miniband.

W takiej sytuacji, jedyne czego potrzebujesz to…2 minut wolnego czasu!

Nie przejmuj się tym, że w takim treningu do wykonania masz tylko jedno ćwiczenie, które w dodatku wygląda dość prosto i trwa przez tak krótki okres czasu – możliwe, że te 2 minuty okażą się najdłuższymi minutami w Twoim życiu. Innymi słowy – to ćwiczenie nie będzie takie proste i będzie wymagało od Ciebie walki z bólem, ale tym pozytywnym.

 

ĆWICZENIE NA POŚLADKI – PRAWIDŁOWA TECHNIKA

glute bridge ćwiczenie na pośladki

Ćwiczenie opiera się o 3 ruchy, które wykonujesz po sobie w poniższej kolejności, po 10 powtórzeń na każde, bez jakichkolwiek przerw między nimi i do momentu, w którym osiągniesz czas 2 minut.

W pozycji wyjściowej połóż się na plecach z nogami zgiętymi w kolanach pod kątem 90° i stopami płasko na podłodze. Wyprostowane ręce rozłóż wzdłuż ciała a na nogach, tuż nad kolanami, umieść gumę Miniband tak, by była cały czas napięta. Z tej pozycji:

  • Ruch #1 – Unieś biodra do góry i opuść z powrotem
  • Ruch #2 – Nie odrywając bioder od podłogi, odwiedź oba kolana do zewnątrz i wróć do pozycji wyjściowej
  • Ruch #3 – Unieś biodra do góry i trzymając je w powietrzu, naprzemiennie odwiedź kolana do zewnątrz i przywiedź z powrotem do wewnątrz

Żeby wyciągnąć jak najwięcej z tego ćwiczenia upewnij się, że waga Twojego ciała rozłożona jest głównie na piętach a biodra podczas ich uniesienia tworzą kąt 90° między udami a tułowiem. Taka pozycja umożliwi Ci maksymalne zaangażowanie do pracy pośladków a uniknięcie pracy mięśni dwugłowych i czworogłowych (jeśli czujesz któreś z tych mięśni podczas ćwiczenia, zmień swoją technikę). Dbaj również o to, by Twój brzuch był cały czas napięty a dolny odcinek pleców niezaokrąglony.

Jeśli jesteś w świetnej formie, wydłuż czas treningu do 3 minut lub zastosuj opaski do treningu okluzyjnego.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 2 Średnia: 5]