Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

16 NAJLEPSZYCH ĆWICZEŃ NA BRZUCH, KTÓRYCH JESZCZE NIE ROBISZ

najlepsze ćwiczenia na brzuch

16 NAJLEPSZYCH ĆWICZEŃ NA BRZUCH, KTÓRYCH JESZCZE NIE ROBISZ

Temat treningu na brzuch pojawia się bardzo często nie tylko na naszym blogu. Nic dziwnego – dla wielu, brzuch jest oznaką zdrowia i formy. Nie oznacza to jednak, że aby osiągnąć sześciopak, musisz wykonywać tysiące brzuszków dziennie.

W jednym z naszych wcześniejszych artykułów, opisywaliśmy jak zbudować silny brzuch wykorzystując do tego 27 ćwiczeń. Dzisiaj, dokładamy do tego kolejne 16, dzięki którym jeszcze wyżej podniesiesz sobie poprzeczkę i sprawisz, że Twoje treningi będą jeszcze ciekawsze i skuteczniejsze.

Każde z poniższych ćwiczeń będzie wymagało pozycji w zwisie, przeważnie na drążku (w domu lub na siłowni), i pomoże Ci poprawić to, na czym naprawdę powinno Ci zależeć w pierwszej kolejności, tj. siłę funkcjonalną brzucha. To z kolei oznacza zdolność do łatwego i komfortowego wykonywania wszystkich życiowych czynności.

ĆWICZENIE #1

Prawidłowa technika: Złap drążek podchwytem, chwytem neutralnym (w łatwiejszej wersji) lub nachwytem (w wersji trudniejszej). Napnij brzuch i ograniczając kołysanie ciała, przywiedź oba kolana jednocześnie jak najbliżej klatki piersiowej. Następnie, wróć do pozycji wyjściowej, kontrolując tempo.

Liczba powtórzeń: 3 serie po 15 powtórzeń.

ĆWICZENIE #2

Prawidłowa technika: Złap drążek podchwytem, chwytem neutralnym (w łatwiejszej wersji) lub nachwytem (w wersji trudniejszej). Napnij brzuch i ograniczając kołysanie ciała, wykonaj lekki skręt tułowia do prawej strony a następnie przywiedź kolana jak najbliżej klatki piersiowej. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ten sam ruch na drugą stronę. To 1 powtórzenie.

Liczba powtórzeń: 3 serie po 5-10 powtórzeń.

ĆWICZENIE #3

Prawidłowa technika: Złap drążek podchwytem, chwytem neutralnym (w łatwiejszej wersji) lub nachwytem (w wersji trudniejszej). Napnij brzuch i ograniczając kołysanie ciała, unieś obie wyprostowane nogi w kierunku rąk. Następnie, wróć do pozycji wyjściowej, kontrolując tempo. Pamiętaj, by ruch rozpoczynać od zgięcia bioder. Nie pochylaj się też zbyt mocno do tyłu podczas wykonywania ćwiczenia.

Liczba powtórzeń: 3 serie po 15 powtórzeń.

ĆWICZENIE #4

Prawidłowa technika: Złap drążek podchwytem, chwytem neutralnym (w łatwiejszej wersji) lub nachwytem (w wersji trudniejszej). Napnij brzuch i ograniczając kołysanie ciała, unoś naprzemiennie nogi w kierunku tułowia do momentu aż unoszona noga będzie znajdować się równolegle do podłoża (w kształcie litery L).

Liczba powtórzeń: 3 serie po 15 powtórzeń.

ĆWICZENIE #5

Prawidłowa technika: Złap drążek podchwytem, chwytem neutralnym (w łatwiejszej wersji) lub nachwytem (w wersji trudniejszej). Napnij brzuch i ograniczając kołysanie ciała, unieś obie nogi w kierunku tułowia tak, by tworzyły one z tułowiem kształt litery L. Z tej pozycji, wykonaj tzw. „scyzoryki”, tzn. przenoś obie nogi z prawej do lewej strony i z lewej do prawej.

Liczba powtórzeń: 3 serie po 15 powtórzeń.

ĆWICZENIE #6

Prawidłowa technika: Złap drążek podchwytem, chwytem neutralnym (w łatwiejszej wersji) lub nachwytem (w wersji trudniejszej). Napnij brzuch i ograniczając kołysanie ciała, unieś obie nogi do tułowia tak, by tworzyły one z tułowiem kształt litery L. Z tej pozycji, przywodź raz lewe raz prawe kolano do klatki piersiowej.

Liczba powtórzeń: 3 serie po 10 powtórzeń.

ĆWICZENIE #7

Prawidłowa technika: Złap drążek podchwytem, chwytem neutralnym (w łatwiejszej wersji) lub nachwytem (w wersji trudniejszej). Napnij brzuch i ograniczając kołysanie ciała, wykonaj lekki skręt tułowia w prawo a następnie przenieś obie wyprostowane nogi po okręgu do pozycji wyjściowej. Następnie wykonaj ruch powrotny w drugą stronę. To 1 powtórzenie.

Liczba powtórzeń: 3 serie po 5-10 powtórzeń.

ĆWICZENIE #8

Prawidłowa technika: Złap drążek podchwytem, chwytem neutralnym (w łatwiejszej wersji) lub nachwytem (w wersji trudniejszej). Napnij brzuch i ograniczając kołysanie ciała, unieś obie nogi do tułowia tak, by tworzyły one z tułowiem kształt litery L. Nie zginając nóg, wykonaj skręt całego ciała w prawo, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ruch na drugą stronę. To 1 powtórzenie.

Liczba powtórzeń: 3 serie po 5-10 powtórzeń.

ĆWICZENIE #9

Prawidłowa technika: Złap drążek podchwytem, chwytem neutralnym (w łatwiejszej wersji) lub nachwytem (w wersji trudniejszej). Napnij brzuch i ograniczając kołysanie ciała, unieś wyprostowane nogi jak najbliżej rąk. Z tej pozycji, wykonaj skręt tułowia do momentu, w którym nogi znajdą się równolegle do podłogi i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ruch na drugą stronę. To 1 powtórzenie.

Liczba powtórzeń: 3 serie po 5-10 powtórzeń.

ĆWICZENIE #10

Prawidłowa technika: Złap drążek podchwytem, chwytem neutralnym (w łatwiejszej wersji) lub nachwytem (w wersji trudniejszej). Napnij brzuch i ograniczając kołysanie ciała, przywiedź oba kolana jak najbliżej klatki piersiowej. Z tej pozycji, wyprostuj nogi a następnie z powrotem je zegnij. To 1 powtórzenie.

Liczba powtórzeń: 3 serie po 15 powtórzeń.

ĆWICZENIE #11

Prawidłowa technika: Złap drążek podchwytem, chwytem neutralnym (w łatwiejszej wersji) lub nachwytem (w wersji trudniejszej). Napnij brzuch i puść drążek jedną ręką. Ograniczając kołysanie ciała, przywiedź oba kolana jak najbliżej klatki piersiowej, po czym wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj określoną liczbę powtórzeń a następnie, zmień ręce.

Liczba powtórzeń: 3 serie po 5 powtórzeń na stronę.

ĆWICZENIE #12

Prawidłowa technika: Złap drążek podchwytem, chwytem neutralnym (w łatwiejszej wersji) lub nachwytem (w wersji trudniejszej). Napnij brzuch i puść drążek jedną ręką. Ograniczając kołysanie ciała, unieś oba wyprostowane kolana do tułowia do momentu, w którym stworzą one z tułowiem kształt litery L. Następnie, wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj określoną liczbę powtórzeń i zmień ręce.

Liczba powtórzeń: 3 serie po 5 powtórzeń na stronę.

ĆWICZENIE #13

Prawidłowa technika: Złap drążek podchwytem, chwytem neutralnym (w łatwiejszej wersji) lub nachwytem (w wersji trudniejszej). Napnij brzuch i puść drążek jedną ręką. Ograniczając kołysanie i rotację ciała, unoś naprzemiennie wyprostowane kolana do tułowia do momentu, w którym będą one tworzyć z tułowiem kształt litery L. Po wykonaniu określonej liczby powtórzeń, zmień ręce.

Liczba powtórzeń: 3 serie po 5 powtórzeń na stronę.

ĆWICZENIE #14

Prawidłowa technika: Złap drążek podchwytem, chwytem neutralnym (w łatwiejszej wersji) lub nachwytem (w wersji trudniejszej). Napnij brzuch i puść drążek jedną ręką. Ograniczając kołysanie i rotację ciała, unieś oba wyprostowane kolana do tułowia do momentu, w którym stworzą one z tułowiem kształt litery L. Następnie, wykonaj tzw. „scyzoryki”, tzn. przenoś obie nogi z prawej do lewej strony i z lewej do prawej. Po wykonaniu określonej liczby powtórzeń, zmień ręce.

Liczba powtórzeń: 3 serie po 5 powtórzeń na stronę.

ĆWICZENIE #15

Prawidłowa technika: Złap drążek podchwytem, chwytem neutralnym (w łatwiejszej wersji) lub nachwytem (w wersji trudniejszej). Napnij brzuch i puść drążek jedną ręką. Ograniczając kołysanie i rotację ciała, unieś oba wyprostowane kolana do tułowia do momentu, w którym stworzą one z tułowiem kształt litery L. Z tej pozycji, przywodź raz lewe raz prawe kolano do klatki piersiowej. Po wykonaniu określonej liczby powtórzeń, zmień ręce.

Liczba powtórzeń: 3 serie po 5 powtórzeń na stronę.

ĆWICZENIE #16

Prawidłowa technika: Złap drążek podchwytem, chwytem neutralnym (w łatwiejszej wersji) lub nachwytem (w wersji trudniejszej). Napnij brzuch i puść drążek jedną ręką. Ograniczając kołysanie i rotację ciała, przywiedź oba kolana jak najbliżej klatki piersiowej. Z tej pozycji, wyprostuj nogi a następnie z powrotem je zegnij. Po wykonaniu określonej liczby powtórzeń, zmień ręce.

Liczba powtórzeń: 3 serie po 5 powtórzeń na stronę.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 4 Średnia: 4.8]