Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

WIOSŁOWANIE NA MASZYNIE SIEDZĄC

wiosłowanie na maszynie siedząc

WIOSŁOWANIE NA MASZYNIE SIEDZĄC

Wiosłowanie siedząc to świetny ruch złożony do budowania objętości i siły w mięśniach grzbietu górnego tylnego łańcucha. Ćwiczenie to może wykonać każdy, niezależnie od doświadczenia treningowego, przynosząc wymierne korzyści

Praca z linką wyciągu pozwala utrzymywać stałe napięcie mięśni, co jest ważnym czynnikiem w kontekście ogólnego przyrostu mięśni. Z tego powodu wiosłowanie siedząc z wykorzystaniem linki wyciągu jest świetnym ćwiczeniem, które powinno znaleźć się w Twoim planie treningowym.

 

WIOSŁOWANIE NA MASZYNIE SIEDZĄC

Zaangażowane mięśnie: Najszerszy grzbietu, równoległoboczny, czworoboczny, naramienny tylny, biceps.

Wyposażenie: Wyciąg

Poziom trudności: Początkujący

 

TECHNIKA WYKONANIA

  • Usiądź prosto w dobrej postawie na ławce i połóż stopy na platformie z lekkim zgięciem w kolanie. Chwyć uchwyty tak, aby dłonie były skierowane do siebie. Napnij mięśnie brzucha. Zablokuj łopatki w tył i w dół, wyrównaj głowę z kręgosłupem.
  • Powoli przyciągnij uchwyty do siebie w pełnym zakresie ruchu, kierując ręce w kierunku dolnych żeber i ściskając łopatki.
  • Odwróć wzorzec i wróć do pozycji wyjściowej.
  • Powtórz żądaną liczbę powtórzeń. Utrzymuj postawę przez cały czas. Unikaj wysuwania podbródka do przodu, wyginania się w łuk lub pochylania dolnej części pleców, unoszenia ramion lub pochylania się do przodu i nadawania rozpędu.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 0 Średnia: 0]