Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ

uginanie ramion ze sztangą

UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ

Uginanie ramion ze sztangą to ćwiczenie izolowane, które buduje zarówno objętość, jak i siłę mięśnia dwugłowego ramienia. To bardzo skuteczny ruch, który od dziesięcioleci jest używany do budowania większych ramion i nadal jest pierwszym wyborem do ćwiczeń bicepsa. Ćwiczenie jest na tyle bezpieczne, że może je wykonywać praktycznie każdy, ale zaleca się zacząć od mniejszego obciążenia i nauczenia prawidłowej techniki przed przejściem do większych obciążeń.

W tym ćwiczeniu używanie sztangi pozwala na podniesienie większego ciężaru, ponieważ sztanga rozkłada ciężar obustronnie, umożliwiając obu ramionom wykonywanie ruchu jednocześnie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby alternatywnie użyć hantli. Pamiętaj jednak by podczas ćwiczenia nie blokować łokci i usztywnić tułów – to zminimalizuję i tak już niskie ryzyko kontuzji.

 

UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ

Zaangażowane mięśnie: Biceps

Wyposażenie: Sztanga

Poziom trudności: Początkujący

 

TECHNIKA WYKONANIA

  • Stań w sportowej postawie ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder, palcami skierowanymi do przodu i usztywnionymi mięśniami brzucha. Chwyć sztangę na szerokości swobodnie opuszczonych barków. Utrzymuj głowę w jednej linii z plecami, zablokuj łopatki w tył i w dół.
  • Ugnij sztangę z przodu ciała, w górę i w kierunku klatki piersiowej w maksymalnym zakresie, który nie pozwala łokciom na ruch do przodu.
  • Odwróć ruch, aby powrócić do pozycji wyjściowej. Utrzymuj postawę przez cały czas.
  • Powtórz dla żądanej liczby powtórzeń. Nie pozwól, aby barki wysuwały się do przodu, plecy wyginały się w łuk, podbródek wysuwał do przodu, a sztanga huśtała się z rozmachem.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 0 Średnia: 0]