Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

TY vs PIŁKA GIMNASTYCZNA – WYZWANIE

pompki z piłką gimnastyczną

TY vs PIŁKA GIMNASTYCZNA – WYZWANIE

Ćwiczeń z piłką gimnastyczną jest wiele. Jak to zwykle bywa – część z nich jest łatwiejsza, część trudniejsza. Dzisiaj mamy dla Ciebie jedno z tych trudniejszych, które nie tylko sprawi, że będziesz mógł popracować nad siłą brzucha, ramion i barków, ale zapewnisz sobie wyzwanie, którego prawdopodobnie jeszcze nie miałeś. Kto wie – może przy okazji takiego wyzwania będziesz też dobrze się bawił.

Zanim jednak spróbujesz tego ćwiczenia, jedno ostrzeżenie – ćwiczenie wydaje się być proste, ale w rzeczywistości jest bardzo wymagające i wymaga sporej siły, koordynacji i dobrej techniki. Jeśli wykonasz je poprawnie, śmiało możesz zaliczyć się do grona osób zaawansowanych.

 

CZEGO POTRZEBUJESZ?

  • Piłki gimnastycznej dopasowanej do Twojego wzrostu. Oznacza to, że jeśli masz do 172cm wzrostu, Twoim wyborem powinna być piłka o średnicy 55cm. Jeśli masz od 173 do 189cm, wybierz piłkę o średnicy 65cm a jeśli jesteś wyższy niż 190cm, wybierz piłkę 75cm.
  • 2 przedmiotów, które wyznaczą start i metę ćwiczenia – oddzielonych od siebie na odległość 10m

 

TWÓJ CEL

  • Wykonaj 1 serię ćwiczenia poprawnie technicznie, tj. bez dotykania stopami ziemi. Jeśli któraś ze stóp dotknie podłogi w trakcie ćwiczenia, rozpocznij je ponownie od samego początku.

 

JAK WYKONAĆ ĆWICZENIE?

  • Umieść piłkę gimnastyczną przed linią startu. Przyjmij pozycję pompki na piłce w taki sposób, by ręce były na podłodze, kolana na piłce a stopy w powietrzu.
  • Używając kolan, przywiedź piłkę gimnastyczną w stronę ramion jednocześnie maszerując rękami powoli do przodu.
  • Przez cały czas ćwiczenia, utrzymuj brzuch napięty i staraj się przesuwać w jednej linii.
  • Po dotarciu do linii mety, nie odwracając się i nie zmieniając pozycji na piłce, wróć tyłem na linię startu. To właśnie ten powrót będzie najbardziej wymagającą częścią ćwiczenia.

Jeśli jesteś jedną z tych zaawansowanych osób, dla których powyższe wyzwanie…nie jest wielkim wyzwaniem, spróbuj wykonać kilka serii ćwiczenia z minutową przerwą między nimi. Jeśli i to nie jest problemem, ustaw przedmioty wyznaczające start i metę w taki sposób, by z piłką przemieszczać się nie do przodu i do tyłu…a w bok, na tej samej odległości 10m.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 1 Średnia: 5]