Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

ROZGRZEWKA Z GUMAMI MINIBAND – 4 ĆWICZENIA, KTÓRE PRZYGOTUJĄ CIĘ DO REKORDÓW ŻYCIOWYCH

rozgrzewka z gumą Miniband

ROZGRZEWKA Z GUMAMI MINIBAND – 4 ĆWICZENIA, KTÓRE PRZYGOTUJĄ CIĘ DO REKORDÓW ŻYCIOWYCH

Czasy, w których przychodziłeś na trening i z miejsca dawałeś siebie 100% na szczęście już minęły. Wciąż jednak odpowiednie przygotowanie do treningu ma swój potencjał. Dzisiejsza rozgrzewka najczęściej wygląda tak – bieg na bieżni lub jazda na rowerze przez 5-10 minut w umiarkowanym i mało wymagającym tempie. Jest to niewątpliwy postęp do tego, co było kiedyś, ale z pewnością można to zrobić lepiej. A wystarczą do tego tylko gumy Miniband.

W tym artykule pokażemy Ci 4 ćwiczenia, dzięki którym z gumami Miniband przygotujesz do wysiłku większość mięśni. A przygotowane do treningu mięśnie to zabezpieczenie przed kontuzjami i lepsze wyniki na samym treningu.

ĆWICZENIE #1

wznosy ramion i nóg z gumą miniband w leżeniu na brzuchu

Prawidłowa technika: Połóż się na brzuchu z nogami wyprostowanymi i ramionami wyciągniętymi przed siebie. Między nadgarstkami i kostkami umieść gumy Miniband a następnie podnieś jednocześnie płynnym ruchem ramiona i nogi do góry. Zatrzymaj ruch przez sekundę i wróć do pozycji wyjściowej.

ĆWICZENIE #2

rozgrzewka z gumą Miniband

Prawidłowa technika: Przyjmij pozycję klęku podpartego, z kolanami na ziemi i rękami umieszczonymi na podłodze na szerokość barków. Między nadgarstkami umieść gumę Miniband a następnie lekko unieś kolana od podłogi. Z tej pozycji wykonaj jednoczesny ruch do przodu prawym ramieniem i lewą nogą. Następnie powtórz ruch na drugą stronę, z każdym ruchem przesuwając się do przodu. Pamiętaj, by przez cały czas trwania ćwiczenia trzymać brzuch napięty a biodra na jednej wysokości.

ĆWICZENIE #3

odwodzenie nóg z gumą Miniband

Prawidłowa technika: Stań w pozycji atletycznej ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder i nogami zgiętymi lekko w kolanach. Umieść obie ręce na biodrach a gumy Miniband na wysokości kostek i uda, lekko powyżej kolan. Napnij brzuch i z tej pozycji zrób wykrok do boku prawą nogą. Następnie wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ruch na tą samą stronę przez określoną liczbę powtórzeń. Po ich wykonaniu, zmień strony.

ĆWICZENIE #4

przysiad z wyciągniętymi nad głowę ramionami

Prawidłowa technika: Stań wyprostowany ze stopami rozstawionymi na szerokość barków i ramionami wyciągniętymi wysoko nad głowę. Między nadgarstkami, udami (lekko powyżej kolan) i kostkami umieść gumy Miniband. Utrzymując przez cały czas trwania ćwiczenia napięty brzuch, wypchnij biodra lekko do tyłu i wykonaj przysiad do momentu, w którym uda znajdą się równolegle do podłogi.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 4 Średnia: 5]