Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

PRZYSIADY NINJA – NAJLEPSZY SPOSÓB NA WZMOCNIENIE WEWNĘTRZNEJ STRONY UD

przysiady ninja

PRZYSIADY NINJA – NAJLEPSZY SPOSÓB NA WZMOCNIENIE WEWNĘTRZNEJ STRONY UD

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które poświęcają czas na trening nóg zapytaj siebie szczerze – jak często myślisz o tym, żeby wykorzystać w treningu ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud? Zaryzykowalibyśmy stwierdzenie, że jeśli myślisz o tym często, jesteś wyjątkowy i należysz do elitarnego grona osób świadomie podchodzących do treningu.

Ktoś z boku mógłby zapytać – po co trenować akurat tą część ciała? Wewnętrzna strona ud to nie tylko wygląd. Mało tego – wygląd to tylko jeden z mniej istotnych powodów. Tym bardziej istotnym jest rola wewnętrznej strony ud w codziennych aktywnościach, czyli zapewnienie biodrom niezbędnej stabilności i generowanie mocy w ruchach bocznych.

Jeśli powyższe informacje zainspirowały Cię do poświęcenia tej części ciała większej uwagi, ale obawiasz się, że będziesz musiał teraz połowę treningu spędzać na słynnej maszynie do przywodzenia bioder (o której wspomnieliśmy m.in. w artykule o tym jakich maszyn unikać na siłowni), mamy dla Ciebie dobre wiadomości. Nie tylko nie będziesz musiał wykonywać tego ćwiczenia (które nie ma żadnego przełożenia na ruchy w codziennym życiu), ale będziesz mógł oprzeć się o jedną z odmian przysiadów, która wewnętrzną stronę ud zaangażuje do pracy lepiej niż każde inne ćwiczenie.

Tą odmianą przysiadu jest przysiad ninja – ćwiczenie, które możesz wykonać z ciężarem własnego ciała, kijem od szczotki, piłką lekarską, sztangą lub hantlami.

 

PRZYSIAD NINJA – JAK GO WYKONAĆ?

Zacznij od poprawnej pozycji wyjściowej, w której stopy znajdują się szerzej niż na szerokość barków (rozkrok). Napnij brzuch i wypchnij biodra nieco do tyłu. Następnie, przenieś ciężar ciała na prawą stronę, zginając jednocześnie nogę w kolanie do momentu aż udo znajdzie się równolegle do podłogi. Lewa noga powinna być wyprostowana przez cały czas trwania ruchu a obie pięty na podłodze. Postaraj się też zachować wyprostowany tułów. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz całość na drugą stronę.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 2 Średnia: 1]