Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

PRZYCIĄGANIE LINEK WYCIĄGU GÓRNEGO

przyciąganie linek wyciągu górnego

PRZYCIĄGANIE LINEK WYCIĄGU GÓRNEGO

Nie zawsze wolne ciężary są najlepsze do budowania mięśni, siły i równowagi. Czasami trzeba wygospodarować czas na ćwiczenia, które wspomogą ogólny trening i rozwój. A przyciąganie linki wyciągu górnego do twarzy jest właśnie takim ćwiczeniem, skierowanym na mięśnie górnego tylnego łańcucha.

Nie jest to ruch siłowy i nie powinieneś trenować z ogromnymi ciężarami, ponieważ nie jest to jego przeznaczeniem. Zamiast tego pracuj technicznie i poczuj zaangażowane w ruch mięśnie: naramienny tylny i wszystkie mięśnie stożka rotatorów.

 

PRZYCIĄGANIE LINEK WYCIĄGU GÓRNEGO

Zaangażowane mięśnie: Naramienny tylny, mięśnie stożka rotatorów, czworoboczny, biceps.

Wyposażenie: Wyciąg, lina

Poziom trudności: Początkujący

 

TECHNIKA WYKONANIA

  • Umieść linkę nieco nad głową i chwyć linę kciukami skierowanymi do siebie. Stań prosto w lekkim rozkroku, z palcami skierowanymi prosto przed siebie.
  • Pociągnij linkę w kierunku twarzy, wyginając łokcie na bok i ściskając łopatki, próbując wbić pięści za uszy.
  • Odwróć wzorzec i wróć do pozycji wyjściowej.
  • Powtórz żądaną liczbę powtórzeń. Utrzymuj postawę przez cały czas. Unikaj wysuwania podbródka do przodu, wyginania dolnej części pleców, rozszerzania żeber lub wzruszania ramionami.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 0 Średnia: 0]