Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

PODCIĄGNIE PODCHWYTEM CZY NACHWYTEM – KTÓRE JEST LEPSZE?

podciąganie na drążku podchwytem i nachwytem

PODCIĄGNIE PODCHWYTEM CZY NACHWYTEM – KTÓRE JEST LEPSZE?

 

Podciąganie na drążku to jedno z najpopularniejszych i najskuteczniejszych ćwiczeń na wzmocnienie mięśni górnej partii ciała. Nie ma w tym nic dziwnego, bo ćwiczenie to polega na uniesieniu całej masy swojego ciała, wykorzystując do tego jedynie mięśnie pleców, barków i ramion. Od lat jednak toczy się ożywiona dyskusja na temat tego, które podciąganie, nachwytem czy podchwytem, przynosi lepsze rezultaty.

 

RÓŻNICE MIĘDZY PODCIĄGANIEM PODCHWYTEM A NACHWYTEM

Różnica w obu sposobach podciągania sprowadza się tak naprawdę do celów, które chcemy osiągnąć. Mówiąc prościej – podciąganie podchwytem angażuje do pracy w większym stopniu mięśnie ramion a podciąganie nachwytem – mięśnie górnej części pleców. Odpowiedź rozstrzygająca, który ze sposobów podciągania jest lepszy tkwi więc w odpowiedzi na pytanie – na wzmocnieniu których mięśni zależy Ci bardziej?

podciąganie nachwytem poprawna technika

Podciąganie nachwytem (palce skierowane od siebie) angażuje w szczególności:

  • Mięsień najszerszy grzbietu
  • Mięsień podgrzebieniowy
  • Mięsień czworoboczny

Zdecyduj się na ten sposób podciągania, jeśli zależy Ci na silnych plecach i uzyskaniu sylwetki w kształcie litery V.

podciąganie podchwytem prawidłowa technika

Podciąganie podchwytem (palce skierowane do siebie) angażuje głównie:

  • Bicepsy
  • Barki
  • Mięśnie skośne brzucha

Ten sposób uznawany jest za nieco łatwiejszy. Pozwala on również w większym stopniu zbudować siłę mięśni ramion, w tym w szczególności bicepsów.

Żadne z wyżej wymienionych ćwiczeń nie należy do łatwych, ale każde z nich należy do skutecznych. Włącz więc oba ćwiczenia do swojego planu treningowego, tworząc w ten sposób niezawodny przepis na wzmocnienie górnych części ciała.

Jeśli chcesz poprawić swoje wyniki w tych ćwiczeniach, zapoznaj się z naszym kompletnym przewodnikiem do podciągania na drążku.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 44 Średnia: 4.9]