Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

OBWÓD KETTLEBELL

obwód kettlebell

OBWÓD KETTLEBELL

Na naszym blogu poruszamy wiele tematów treningowych. Jednym z tematów, o których pisaliśmy jest m.in. trening obwodowy, w którym podawaliśmy przykłady różnych ćwiczeń i zestawów ćwiczeń, służących zwiększeniu intensywności treningu, poprawie wytrzymałości i generalnie – ogólnej sprawności.

Dzisiaj poruszymy temat przy okazji treningu z kettlebell – wszechstronnym przyrządem treningowym, który powinien być wyposażeniem każdej siłowni – nie tylko tej komercyjnej, ale również tej domowej.

Kettlebell to produkt o wielu zaletach, dlatego wielokrotnie polecamy trening z nim w naszych artykułach a sam produkt możesz znaleźć m.in. w naszym sklepie. Jeśli masz kettlebell do swojej dyspozycji, chcemy zaproponować Ci prosty trening, w zasadzie obwód treningowy, złożony wyłącznie z 3 ćwiczeń połączonych w jedno. Z takim treningiem, zwiększysz intensywność wysiłku i spalisz większą ilość kalorii, a do tego poprawisz postawę i zabezpieczysz swoje barki przed kontuzjami.

Całkiem nie najgorzej jak na 15 minut treningu. Nie ma więc na co czekać – pora przedstawić instrukcję wykonywania ćwiczenia tak, byś mógł wydobyć z niego maksymalną ilość korzyści.

 

OBWÓD KETTLEBELL – POZYCJA #1

obwód kettlebell pozycja 1

Stań w szerokim wykroku, z lewą nogą z przodu, zgiętą w kolanie pod kątem 90°. W prawej ręce trzymaj kettlebell chwytem neutralnym. Trzymając plecy proste, pochyl tułów do przodu, mocno napinając brzuch. Kettlebell powinien znaleźć się teraz na wysokości lewej stopy, po jej wewnętrznej stronie.

 

OBWÓD KETTLEBELL – POZYCJA #2

Nie skręcając bioder i barków, przyciągnij kettlebell w górę, jednocześnie ściągając łopatki do siebie i napinając górną część pleców. Brzuch cały czas pozostaje napięty.

 

OBWÓD KETTLEBELL – POZYCJA #3

obwód kettlebell pozycja 2

W kontrolowanym tempie, obniż kettlebell do pozycji wyjściowej a następnie, dynamicznie przyciągnij go do swojego barku. Wykonując ten ruch, wypchnij biodra do przodu i opuść prawe kolano do podłogi. Napnij pośladki i trzymaj brzuch napięty. Wyprostowane, lewe ramię wyciągnij maksymalnie do boku, trzymając je na wysokości barków.

 

OBWÓD KETTLEBELL – POZYCJA #4

obwód kettlebell pozycja 3

Wypchnij kettlebell pionowo w górę, jednocześnie napinając brzuch. Kontynuuj napięcie pośladków i staraj się nie zaokrąglać pleców. W kontrolowanym tempie obniż kettlebell do barku a następnie, wróć do pozycji wyjściowej.

 

Po wykonaniu określonej ilości powtórzeń, zmień strony. Wykonaj 4 lub 5 takich serii po 8 lub 10 powtórzeń na każdą stronę. Między seriami odpocznij około 2 minut. Do treningu wybierz taką wagę kettlebell, z którą wykonanie każdej serii będzie wymagające. Jeśli trening staje się coraz łatwiejszy, ogranicz czas przerwy między seriami – nawet do 30 sekund.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 0 Średnia: 0]