Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

MARTWY CIĄG RUMUŃSKI Z HANTLAMI

rumuński martwy ciąg z hantlami

MARTWY CIĄG RUMUŃSKI Z HANTLAMI

Rumuński martwy ciąg swoją nazwę zawdzięcza rumuńskim ciężarowcom olimpijskim którzy szczególnie mocno upodobali sobie to ćwiczenie. W wersji z hantlami pozwala na pracę osobno jedną i drugą ręką co może pomóc w wyrównywaniu asymetrii, a sam ruch jest nieco prostszy przez brak sztangi obijającej piszczele i kolana.

Ćwiczenie to działa nie tylko na pośladki. Angażuję do pracy również mięśnie grupy kulszowo-goleniowej i dolną część pleców, dzięki czemu jest to doskonałe ćwiczenie wzmacniające cały tylny łańcuch.

 

MARTWY CIĄG RUMUŃSKI Z HANTLAMI

Zaangażowane mięsnie: Mięśnie pośladkowe, grupa kulszowo-goleniowa, pachwiny

Wyposażenie: Hantle

Poziom trudności: Średniozaawansowany

 

TECHNIKA WYKONANIA

  • Stań w sportowej postawie ze stopami na szerokość bioder, palcami skierowanymi do przodu i odblokowanymi kolanami. Wykonaj ruch w biodrze i ugnij kolana, aby złapać hantle i stanąć. Napnij mięśnie brzucha i zablokuj łopatki w tył iw dół.
  • Trzymaj hantle przed udami. Wykorzystaj ruch zawiasowy w biodrach i opuść hantle w maksymalnym zakresie, aby utrzymać dobrą postawę. Zawsze trzymaj plecy płasko bez zaokrąglania i hantle blisko ciała.
  • Odwróć wzorzec, przesuwając biodra do przodu, aby powrócić do pozycji wyjściowej. Utrzymuj postawę przez cały czas.
  • Powtórz dla żądanej liczby powtórzeń. Unikaj blokowania kolan, garbienia się lub nadmiernego wyginania dolnej i górnej części pleców. Cały czas trzymaj głowę w jednej linii z plecami.

Udostępnij

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 1 Średnia: 5]