Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

JAK WYDOBYĆ WSZYSTKO Z TRENINGU Z TRX

JAK WYDOBYĆ WSZYSTKO Z TRENINGU Z TRX

 

Jeśli trenujesz na siłowni lub w klubie fitness, z pewnością zauważyłeś przyrząd treningowy, który potrafi zastąpić większość klasycznych ćwiczeń z ciężarami. Mowa tu o taśmach treningowych TRX (najczęściej w kolorach żółto-czarnym), które swoje początki zawdzięczają amerykańskim siłom specjalnym Navy SEAL.

Taśmy TRX to wszechstronny produkt, dzięki któremu możesz zbudować siłę i wytrzymałość mięśni a intensywność ćwiczeń możesz dobrać indywidualnie w zależności od ustawienia własnego ciała.

Jeśli jesteś jedną z tych osób, dla których liczy się efektywność treningu, powinieneś zapoznać się z ćwiczeniami na TRX i nauczyć się kilku zasad, które pozwolą Ci na zmianę intensywności ćwiczeń, zawsze wtedy kiedy będziesz miał taką potrzebę lub ochotę.

Poniżej przedstawiamy 4 sposoby na prawidłowe wykorzystanie taśm TRX tak, by pozwoliły Ci one wydobyć absolutnie wszystko z Twojego treningu.

 

1. Sprawdź TRX

Może to brzmieć jak banał i krok, który jest tak oczywisty, że można go pominąć, ale nie pomijaj go w żadnym wypadku.

Zanim zaczniesz wykonywanie jakichkolwiek ćwiczeń z udziałem taśm TRX upewnij się, że przyrząd jest zamocowany stabilnie i jest w stanie utrzymać masę Twojego ciała. Ostatnią rzeczą, której chciałbyś doświadczyć jest przekonanie się w trakcie ćwiczenia, że taśmy nie poradzą sobie z Twoim ciężarem. Ujma na honorze to jedno, ale drugie i ważniejsze to prawdopodobieństwo kontuzji, która zakłóci systematyczność treningu i spowolni Twoje rezultaty.

Wszystko to sprawia, że ze wszystkich punktów, ten może być właśnie najważniejszy.

 

2. Wyrównaj poziom taśm

Upewnij się, że taśmy zamocowane są na tym samym poziomie. Ich ustawienie możesz oczywiście dowolnie zmieniać wraz ze wzrostem Twojego poziomu i doświadczenia, ale na poziomie początkującym i średniozaawansowanym, eksperymentowanie z różnymi długościami nie jest wskazane. Wyregulowanie TRX tak, by obie taśmy znalazły się na jednym poziomie ogranicza ryzyko potencjalnych urazów i zwiększa bezpieczeństwo ćwiczeń.

 

3. Zwiększ kąt ustawienia ciała, żeby zwiększyć intensywność

TRX to na tyle świetny przyrząd, że już samo ułożenie stóp wpływa na intensywność wykonywanych ćwiczeń. Jeśli nie masz dużego doświadczenia w treningu z taśmami TRX pamiętaj, żeby rozpocząć od trzymania stóp stosunkowo blisko swojego ciała. Wraz ze wzrostem sprawności i doświadczenia, możesz wysunąć stopy nieco dalej. Wpłynie to na zwiększenie kąta, a to z kolei przełoży się na większą intensywność treningu i jego skuteczność.

 

4. Nie przywiązuj się do tych samych ćwiczeń

TRX to synonim wszechstronności. Wykorzystaj tą wszechstronność i „pobaw się treningiem”, nie ograniczając się tylko do podstawowych ćwiczeń, takich jak przysiady czy pompki. Różnorodność w treningu zawsze jest wskazana, ponieważ daje organizmowi nowe bodźce, do których ten nie jest w stanie szybko się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 7 Średnia: 4.9]