Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

JAK POPRAWIĆ POSTAWĘ? 3 ĆWICZENIA Z GUMĄ POWERBAND

JAK POPRAWIĆ POSTAWĘ? 3 ĆWICZENIA Z GUMĄ POWERBAND

W dzisiejszych czasach ciężko znaleźć osobę, z dobrą postawą. Trudno się dziwić – jeśli pracujesz, często do pracy musisz dojeżdżać autobusem lub samochodem. Jakby tego było mało, docierasz do pracy, a tam czeka Cię kolejne wielogodzinne siedzenie. W międzyczasie sprawdzasz telefon, odpisujesz na wiadomości, itp. Wszystko to w pozycji, w której ramiona są zaokrąglone a plecy i szyja napięte. To z kolei prowadzi do dyskomfortu, bólu i problemów, które przechodzą na inne części ciała.

Prawidłowa postawa utrzymywana podczas codziennych czynności to jeden z ważniejszych elementów prewencji kontuzji i element, o który powinniśmy dbać każdego dnia. Dobra wiadomość jest taka, że praca nad postawą nie musi być długa, ciężka i wymagać drogiego sprzętu. Bardzo często wystarczy sama świadomość utrzymania właściwej pozycji ciała. Taką pozycję z pewnością łatwiej utrzymać zdając się na mięśnie, którym możemy pomóc funkcjonować dokładnie tak, jak byśmy tego chcieli.

W tym celu przedstawiamy 3 propozycje ćwiczeń z gumą Powerband, dzięki którym Twoja postawa powinna się poprawić, a Ty będziesz mógł cieszyć się lepszym zdrowiem.

 

ĆWICZENIE #1

 

To ćwiczenie jest świetnym sposobem na poprawę mobilności barków, ponieważ dzięki rozciągnięciu gumy, umożliwia łatwiejsze przełożenie ramion za głowę. Jest to również ćwiczenie „przyjazne” nadgarstkom, ponieważ w ostatniej fazie ruchu (kiedy ramiona są za plecami), możesz z łatwością skręcić nadgarstki, nie powodując ich napięcia.

Jak wykonać to ćwiczenie poprawnie?

  • Trzymaj ramiona wyprostowane przez cały czas trwania ćwiczenia
  • Nie zaokrąglaj pleców i trzymaj klatkę piersiową wypchniętą do przodu
  • W łatwiejszej wersji, złap gumę szerszym uchwytem. Żeby zwiększyć trudność, przyjmij węższy uchwyt

 

ĆWICZENIE #2

 

To ćwiczenie sprawdza się w poprawie postawy, ponieważ przeprowadza barki przez szerokie zakresy ruchu, a w dodatku pozwala bardziej otworzyć klatkę piersiową i plecy. Podczas wykonywania ćwiczenia, staraj się trzymać ramiona wyprostowane.

 

ĆWICZENIE #3

 

To ćwiczenie angażuje do pracy mięśnie naramienne i wpływa nie tylko na poprawę samej postawy, ale i siły, która przyda Ci się podczas treningów siłowych. Podczas wykonywania ćwiczenia, nie napinaj szyi i postaraj się, żeby większą część pracy wykonała środkowa część pleców.

 

PROGRAM NAPRAWY POSTAWY

Wykonuj wszystkie z ćwiczeń w 3 seriach, każda po 15 powtórzeń lub 15 powtórzeń na stronę (dla ćwiczenia #2), minimum raz dziennie. Taki obwód możesz zrobić w domu, w pracy lub na siłowni. W tym ostatnim przypadku, może posłużyć Ci on jako świetna rozgrzewka przed treningiem na górne partie mięśniowe.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 14 Średnia: 5]

Moje punkty