Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

Sylwestrowe 101: tak zyskasz świetną formę na nowy rok

Forma na imprezę sylwestrową

Sylwestrowe 101: tak zyskasz świetną formę na nowy rok

Koniec roku jest trochę podobny do sezonu wakacyjnego – każdemu nagle zaczyna bardzo zależeć na tym, aby wyglądać jak milion dolarów. Sam pomysł nie jest zły, jednak musisz pamiętać, że w kilka tygodni nie da się zrobić wszystkiego, więc będziesz musiał coś wybrać. Jeżeli chcesz popracować nad swoją sylwetką, to super. Podpowiadamy, jak działać, żeby nie dać się zwariować.

W tym artykule znajdziesz:

  • Forma na imprezę sylwestrową – zacznij o nią dbać już teraz
  • Zasada pierwsza: nie wszystko naraz
  • Zasada druga: działaj z głową
  • Zasada trzecia: nie przesadź z restrykcjami
  • Forma na imprezę sylwestrową – życz sobie dobrych rzeczy

Forma na imprezę sylwestrową – zacznij o nią dbać już teraz

Wyjątkowe wydarzenia w naturalny sposób wywołują w nas chęć wyglądania najlepiej, jak to tylko możliwe. O ile niektóre niedociągnięcia sylwetkowe możemy zamaskować ubraniem, to jednak ich wyeliminowanie brzmi dużo bardziej kusząco. Jeżeli zaliczasz się do tej grupy, która właśnie odkryła, że do imprezy noworocznej pozostało zaledwie kilka tygodni, nie wpadaj w panikę. Fakt, nie jest to zbyt wiele, jednak nadal możesz coś zdziałać, jeżeli tylko zaczniesz od razu.

Samo postanowienie zmiany to jednak nie wszystko. Poza nim będzie Ci potrzebne jeszcze trochę konsekwencji, szczypta zapału i plan, aby jakoś to wszystko ogarnąć. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie trzy proste zasady, które pomogą skupić się na celu i jednocześnie ułatwią jego osiągnięcie.

Zasada pierwsza: nie wszystko naraz

Wiemy i rozumiemy, że najlepiej byłoby, gdybyś jednocześnie mógł schudnąć, nabrać masy mięśniowej i wyrzeźbić sylwetkę, a to wszystko w nieco ponad miesiąc. Niestety, o ile nie jesteś obdarzony genetyką godną bogów, jest to raczej cel niemożliwy w realizacji. To, co możesz i jak najbardziej dasz radę osiągnąć, to skupienie się na jednej rzeczy. Zastanów się, który z celów sylwetkowych ma dla Ciebie największe znaczenie: chcesz zredukować poziom tkanki tłuszczowej, odsłonić mięśnie, a może zbudować ich nieco więcej? Gdy zdecydujesz, trzymaj się raz podjętej decyzji przez cały czas, jaki dzieli Cię od imprezy sylwestrowej – w ten sposób masz większą szansę na powodzenie.

Jeżeli chcesz schudnąć, zwróć uwagę przede wszystkim na swoją dietę

Zadbaj o deficyt kaloryczny, wyeliminuj niezdrowe i bardzo kaloryczne produkty. Zwróć też uwagę na to, aby spożywane w ciągu dnia płyny zawierały ich jak najmniej (najlepiej zero). Dołączenie umiarkowanej aktywności kilka razy w tygodniu zdecydowanie pomoże Ci w osiągnięciu wymarzonej wagi.

Jeżeli chcesz więcej mięśni, zrewiduj swój program treningowy

Być może obecne obciążenie, z którym pracujesz, jest już dla Ciebie niewystarczające? Nie zaszkodzi, jeżeli skorzystasz z bardziej wymagającego programu treningowego lub zasięgniesz porady trenera. Zadbaj również o lekką nadwyżkę kaloryczną, aby mięśnie miały się z czego budować.

Jeżeli chcesz wyrzeźbić sylwetkę, to czeka na Ciebie najwięcej pracy

Musisz jednocześnie obniżyć procent tkanki tłuszczowej i budować masę mięśniową, w związku z czym potrzebujesz diety z deficytem kalorycznym, lecz bogatej w białko i odpowiedniej rutyny treningowej.

ZOBACZ WIĘCEJ: Które białko jest najlepsze? Ranking z pominięciem odżywki

Forma na imprezę sylwestrową? Działaj z głową

Gdy już przygotujesz swój plan na lepszą formę na Sylwestra, kolejnym krokiem jest wdrożenie go w życie. Pamiętaj, że masz mało czasu, w związku z czym musisz być konsekwentny. Podjadanie tu i tam, pomijanie treningów czy też zaniedbanie snu i czasu odpoczynku zdecydowanie nie pomogą Ci w osiągnięciu celu. Dlatego postaraj się unikać podobnych wpadek i trzymać przygotowanego „rozkładu jazdy” możliwie jak najściślej. Jeżeli masz problem z byciem konsekwentnym, być może pomoc trenera lub praca z drugą osobą (przyjacielem, drugą połówką itd.) ułatwią Ci zadanie.

Z drugiej strony musisz też spojrzeć na swój plan krytycznym okiem i realnie ocenić, jak wiele dasz radę zrobić w zaledwie kilka tygodni. Być może nie schudniesz 15 kilogramów i nie zbudujesz sześciopaka godnego Mr. Olympia, ale połowa tej ilości i lepiej zdefiniowana sylwetka brzmią już jak najbardziej realnie. Pamiętaj, że choć teraz taki rezultat może nie wydawać Ci się dostatecznie imponujący, to gdy już go osiągniesz, zdecydowanie będziesz czuć się lepiej we własnej skórze.

Zasada trzecia: nie przesadź z restrykcjami

Gdy mamy mało czasu na zrealizowanie określonego zadania, wiele osób wykazuje tendencję do popadania w ekstrema. Nie, to że nagle zaczniesz jeść 1000 kcal dziennie, wcale Ci nie pomoże. Tak samo spędzanie każdego wieczora na siłowni również okaże się nieefektywne. Pamiętaj, że Twoje ciało nie jest maszyną, w której możesz po prostu przestawić wajchę na inny program. Aby Twoja forma na sylwestra była bardziej imponująca, musisz ją zbudować poprzez przemyślaną pracę, a nie wyniszczając swój organizm.

  • Postaw przed sobą realny cel, który jesteś w stanie zrealizować wykorzystując zdrowe zmiany w swojej codziennej rutynie. Nie stosuj diet-głodówek i pamiętaj, aby dać swojemu organizmowi czas na regenerację po ciężkim treningu.
  • Skup się na jednej rzeczy w diecie i treningu, które najbardziej oddalają Cię od uzyskania pożądanej sylwetki. Wyeliminowanie fast foodów czy słodkich napojów z diety czy większa aktywność w tygodniu to już duże zadania same w sobie, nie musisz dokładać więcej. Pamiętaj, że nie masz zbyt wiele czasu na to, aby tworzyć sobie wiele celów naraz.

Forma na imprezę sylwestrową – Nowy rok, nowy Ty

Początek nowego roku bardzo często wiąże się z postanowieniami, jakie zakładamy sobie na kolejne 12 miesięcy. Co do zasady nie ma w tym nic złego, jednak jak wiele z nich kończy – wszyscy wiemy. Badanie To keep or not to keep those New Year’s resolutions? wskazuje, dlaczego tak się dzieje – Twoja strona odpowiedzialna za planowanie niekoniecznie zawsze współpracuje ze stroną odpowiedzialną za działanie.

Czy to oznacza, że nie warto robić sobie postanowień odnośnie lepszego stylu życia? Oczywiście, że nie. Jeżeli chcesz, jak najbardziej możesz się na nie zdecydować, jednak pamiętaj, aby były to rzeczy możliwe w realizacji. Jeżeli chcesz zwiększyć swoje szanse na powodzenie, wyznacz sobie również czas, w jakim chciałbyś dany cel osiągnąć, a także pomyśl o jakiejś nagrodzie, którą przyznasz sobie sam, gdy już Ci się uda. Powodzenia i udanej imprezy sylwestrowej!

Źródła:

  1. https://www.sciencedaily.com/releases/2022/01/220131083842.htm

Autor: Monika Kostrzewa/NLS

 

 

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 1 Średnia: 5]