Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

ĆWICZENIE, KTÓRE WZMOCNI NIE TYLKO TWOJE BARKI, ALE I BRZUCH

ćwiczenie na barki

ĆWICZENIE, KTÓRE WZMOCNI NIE TYLKO TWOJE BARKI, ALE I BRZUCH

Ćwiczeniom na barki poświęciliśmy już na blogu cały artykuł, polecając naszym zdaniem najlepsze ćwiczenia na barki. Ale temat treningu ma to do siebie, że nie można wyczerpać go w jednym artykule – tym bardziej, że rutynę treningową trzeba czasami przełamywać. A to oznacza ciągle nowe ćwiczenia i nowe wyzwania dla Twojego ciała i organizmu.

Dzisiaj przedstawimy jedno z takich wyzwań. Będzie nim ćwiczenie, które wzmocni nie tylko Twoje barki, ale również Twój brzuch. Wykonując to ćwiczenie, zadbasz więc o wiele korzyści, w tym samym czasie.

 

WYCISKANIE HANTLI/SZTANGI W KLĘKU JEDNONÓŻ

Ćwiczenie, które dzisiaj polecamy, może wydawać się proste. Ale żeby wykonać je poprawnie technicznie, konieczne jest posiadanie odpowiedniej siły mięśni brzucha, barków i przedramion.

Na pierwszym etapie wprowadzania ćwiczenia do planu treningowego, zacznij od wykorzystania hantli. Kiedy nabierzesz wprawy z hantlem, zwiększ poziom trudności zamieniając hantel na sztangę. W ten sposób, naprawdę zmusisz brzuch do ciężkiej pracy.

 

ćwiczenie na barki wyciskanie hantli w klęku

Prawidłowa technika: Uklęknij na prawym kolanie, z lewą stopą płasko na podłodze i lewą nogą zgiętą w kolanie pod kątem 90° (udo nogi powinno być równolegle do podłogi). W prawą rękę chwyć hantel/sztangę i trzymaj go/ją chwytem neutralnym na wysokości prawego barku. Z tej pozycji, napnij brzuch i kontrolując, by nie skręcały się Twoje biodra lub barki, wypchnij ciężar pionowo w górę, nad głowę. Następnie, w kontrolowany sposób, wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ruch przez określoną ilość powtórzeń, po czym zmień strony.

Jeśli wykonujesz ćwiczenie ze sztangą, zwróć szczególną uwagę na utrzymanie równowagi ciężaru na każdym etapie ruchu. Jeśli nie ustabilizujesz wagi odpowiednio, sztanga może z łatwością przechylić się w którąś ze stron uderzając o podłogę lub inny przedmiot na swojej drodze.

Pamiętaj też, że zachowanie równowagi może być bardziej wymagające w fazie ekscentrycznej ćwiczenia (powrót do pozycji wyjściowej), dlatego dodatkowo postaraj się wtedy usztywnić nadgarstek i jeszcze mocniej spiąć mięśnie brzucha.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 1 Średnia: 5]