Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

1 ĆWICZENIE, KTÓRE ROZLUŹNI SPIĘTE MIĘŚNIE UDA

1 ĆWICZENIE, KTÓRE ROZLUŹNI SPIĘTE MIĘŚNIE UDA

 

Niezależnie od tego czy jesteś profesjonalnym sportowcem trenującym kilka godzin dziennie czy spędzasz dni pracując większą część dnia w pozycji siedzącej – istnieje ryzyko, że Twoje mięśnie uda (dwugłowe i czworogłowe) są mocno spięte.

Nie byłoby w tym nic strasznego gdyby nie to, że taka sytuacja może prowadzić do wielu kontuzji i problemów, które po prostu utrudniają życie lub uniemożliwiają dalszą aktywność. Przykładowo – zbyt spięte i zbyt mało elastyczne mięśnie czworogłowe uda (z przodu) mogą powodować przodopochylenie miednicy przekładające się z kolei na spięte mięśnie dwugłowe uda (tył), ograniczoną mobilność w biodrach, bóle dolnego odcinka pleców, bóle kolan i nieprawidłową postawę ciała.

Jak więc poradzić sobie z problemem spiętych mięśni ud?

Typowe ćwiczenia są lepsze niż nic. My natomiast jesteśmy zwolennikami maksymalnego i efektywnego wykorzystania czasu, dlatego polecamy jedno ćwiczenie, które pozwoli Ci poradzić sobie z problemem spiętych mięśni ud, lepiej zapobiegnie potencjalnym urazom lub pomoże Ci złagodzić bóle związane z przeszłymi zaniedbaniami.

rozciaganie-uda-technika

PRAWIDŁOWA TECHNIKA

Krok #1 – Uklęknij na prawym kolanie i umieść prawą stopę na podwyższeniu znajdującym się za Tobą – może to być ławka, kanapa lub ściana. Udo lewej nogi powinno znajdować się równolegle do podłogi a lewa stopa płasko na podłodze. Tułów przez cały czas trzymaj wyprostowany. Z tej pozycji, napnij prawy pośladek

Krok #2 – Przesuń biodra nieco do tyłu do momentu, w którym poczujesz rozciągniecie z przodu prawego uda i biodra

Krok #3 – Przywiedź prawą stopę w kierunku prawego pośladka, aktywując mięśnie dwugłowe uda. Wytrzymaj w tej pozycji 2 – 3 sekundy, po czym wróć do pozycji wyjściowej

Krok #4 – Powtórz krok #2

Wykonaj 2 lub 3 serie ćwiczenia po 10 powtórzeń na każdą stronę.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 56 Średnia: 4.3]