Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

3 ĆWICZENIA PLYOMETRYCZNE NA GÓRNE CZĘŚCI CIAŁA

rzut piłką lekarską

3 ĆWICZENIA PLYOMETRYCZNE NA GÓRNE CZĘŚCI CIAŁA

Trening plyometryczny od dawna potwierdza swoją skuteczność w kształtowaniu mocy i teraz nie ulega już wątpliwości, że żeby cieszyć się sprawnością na miarę profesjonalnych sportowców, wprowadzenie tego typu treningu do swoich aktywności jest po prostu koniecznością.

Problem w tym, że większość ludzi myśląc o treningu plyometrycznym, myśli o ćwiczeniach na nogi. To dlatego, że tego typu ćwiczeń jest więcej a takie ćwiczenia mają częściej przełożenie na codzienne aktywności – czy na poziomie sportowym czy rekreacyjnym.

Ćwiczenia plyometryczne na górne części ciała są jednak równie potrzebne i mają ten sam potencjał w podniesieniu ogólnej sprawności jak ich odpowiedniki na dolne części ciała. Pytanie tylko, jakie to ćwiczenia i jak mogą one pomóc Ci w codziennym życiu, nawet jeśli nie planujesz zostać mistrzem świata w żadnej dyscyplinie sportu.

Dzisiaj polecimy 3 proste ćwiczenia, które mogą stać się ważnym i ciekawym dodatkiem do Twoich treningów, a które nie wymagają dużej ilości sprzętu i przygotowania. Tak naprawdę, jedyne czego będziesz potrzebował to piłka lekarska.

ĆWICZENIE #1

Prawidłowa technika: Stań naprzeciwko ściany z piłką lekarską w rękach na wysokości klatki piersiowej. Ze wszystkich sił i z maksymalną prędkością wyrzuć piłkę o ścianę tak, by odbiła się ona z powrotem do Ciebie. W momencie, w którym piłka zbliża się do Twoich rąk, napnij brzuch i bądź gotowy na kolejne wyrzucenie piłki możliwie jak najszybciej. Jak w każdym ćwiczeniu plyometrycznym, duży nacisk powinieneś położyć na jak najkrótszy kontakt rąk z piłką.

ĆWICZENIE #2

Prawidłowa technika: Stań naprzeciwko ściany z piłką lekarską w rękach nad głową. Wyrzuć piłkę z maksymalną siłą o ścianę tak, by odbiła się ona z powrotem do Ciebie. Po złapaniu piłki, przełóż ją możliwie jak najszybciej nad głowę i wykonaj kolejny, dynamiczny rzut.

ĆWICZENIE #3

Prawidłowa technika: Stań zwrócony bokiem do ściany, trzymając piłkę lekarską w rękach na wysokości klatki piersiowej. Wykonaj delikatny skręt bioder w kierunku przeciwległym do ściany a następnie wyrzuć piłkę z maksymalną siłą o ścianę tak, by odbiła się ona z powrotem do Ciebie. Po złapaniu piłki, możliwie jak najszybciej wykonaj kolejny rzut a po wykonaniu określonej liczby powtórzeń, zmień strony.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 3 Średnia: 2.3]