Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

W 12 TYGODNI DO REKORDU ŻYCIOWEGO NA 10 KILOMETRÓW

W 12 TYGODNI DO REKORDU ŻYCIOWEGO NA 10 KILOMETRÓW

 

Planujesz start w biegu na 10km i chcesz się do niego dobrze przygotować? Dobrze trafiłeś. Mamy dla Ciebie 12-tygodniowy plan, który pomoże Ci poprawić Twój rekord życiowy i sprawi, że start w zawodach da Ci jeszcze więcej satysfakcji.

Żeby plan był wystarczająco jasny, konieczne jest zapoznanie się z krótkim opisem niektórych pojęć.

  • Aktywny odpoczynek (Akt. Odp) – dzień, w którym odpoczywasz. Nie oznacza to jednak siedzenia cały dzień na kanapie. To raczej dzień lekkich aktywności i dbania o regenerację. W tym dniu dobrym wyborem może być m.in. rollowanie lub stretching.
  • Podbiegi – Wybierz taką trasę do treningu biegowego, w której do pokonania będziesz mieć kilka stromych górek.
  • Tempo zawodów (TZ) – najszybsze tempo, jakie możesz utrzymać przez 10km. Takie tempo możesz określić orientacyjnie poprzez bieg w przyzwoitym tempie przez krótszy okres czasu, np. kilka kilometrów.
  • Interwały 400m – Tego typu trening przygotuje Twój organizm do optymalnego wykorzystania energii. Wykonuj interwały przeplatając 400m bieg z 400m chodem lub truchtem. Tempo biegu podczas interwałów powinno być szybsze od tempa zawodów.

 

Wprowadzając w plan w życie, nie zapomnij o przygotowaniu się do każdego treningu i zadbaniu o regenerację po treningu. Poświęć kilka lub kilkanaście minut na rozgrzewkę przedtreningową, a po wysiłku użyj rollera i przeprowadź rozciąganie. Pamiętaj również o prawidłowym odżywianiu, w tym także o niezwykle ważnym posiłku potreningowym, złożonym z węglowodanów i białek.

 

 

TWÓJ 12-TYGODNIOWY PLAN TRENINGOWY PONIŻEJ:

12-tygodniowy-plan-treningowy

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 3 Średnia: 4.7]