Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

TRENING BRZUCHA Z PIŁKĄ LEKARSKĄ

ćwiczenia na brzuch z piłką lekarską

TRENING BRZUCHA Z PIŁKĄ LEKARSKĄ

Brzuchowi na naszym blogu poświęcaliśmy już dużo uwagi, ale to głównie dlatego, że brzuch jest ważnym elementem dbania o formę dla wielu osób aktywnych. Jeśli chcesz zapoznać się z najlepszymi ćwiczeniami na brzuch lub odkryć sekrety sześciopaku, zapoznaj się z naszymi poprzednimi artykułami.
Ale co zrobić jeśli w domu lub na siłowni masz do dyspozycji wyłącznie piłkę lekarską i chcesz wykorzystać ją do zbudowania mocnego brzucha? Mamy dla Ciebie rozwiązanie.

ĆWICZENIA NA BRZUCH Z PIŁKĄ LEKARSKĄ

ĆWICZENIE #1

Połóż się na plecach z nogami i ramionami maksymalnie wyprostowanymi. Na stopach i dolnej części nogi (okolice piszczeli) umieść piłkę lekarską. Jeśli Twój brzuch jest na tyle mocny, w rękach trzymaj hantlę (proponujemy jednak, by zacząć bez niej). Z tej pozycji, nie odrywając dolnego odcinka pleców od podłogi, przywiedź jednocześnie wyprostowane ramiona i zgięte nogi do tułowia tak, by spotkały się na wysokości brzucha. Następnie wróć do pozycji z wyprostowanymi nogami i ramionami bez dotykania nimi o podłogę.

ĆWICZENIE #2

Połóż się na plecach z nogami i ramionami maksymalnie wyprostowanymi. W rękach trzymaj piłkę lekarską. Następnie, przywiedź nogi i ramiona do tułowia tak, by spotkały się na wysokości brzucha. Wróć do pozycji startowej w wolnym tempie, przez cały czas kontrolując ruch nóg i ramion.

ĆWICZENIE #3

Połóż się na podłodze z nogami zgiętymi w kolanach i stopami położonymi płasko na podłodze. Ramiona trzymaj wyprostowane nad sobą, trzymając w nich piłkę lekarską. Następnie unieś tułów do góry do momentu, w którym będzie w pozycji wyprostowanej, wyciągając jednocześnie ramiona nad głowę. Wróć do pozycji startowej w kontrolowany sposób.

ĆWICZENIE #4

Połóż się na podłodze z wyprostowanymi i uniesionymi nad podłogą nogami. Zgięte ramiona trzymaj przed sobą na wysokości klatki piersiowej w rękach trzymając piłkę lekarską. Z tej pozycji, bez jakichkolwiek ruchów nogami, wykonaj ramionami ruch po okręgu w taki sposób, by w każdym powtórzeniu piłka lekarska została przeniesiona nad głową. Po wykonaniu danej ilości powtórzeń na jedną ze stron, zmień kierunek ruchu.

ĆWICZENIE #5

Usiądź na podłodze z nogami delikatnie zgiętymi w kolanach a ramionami zgiętymi w łokciach i uniesionymi przed sobą. W rękach trzymaj piłkę lekarską a tułów odchyl pod kątem około 45°. Z tej pozycji, przywiedź kolana do klatki piersiowej, jednocześnie lekko przywodząc tułów w kierunku kolan. Wróć do pozycji startowej zachowując napięty brzuch przez cały czas trwania ćwiczenia.

ĆWICZENIE #6

Przyjmij pozycję deski na piłce lekarskiej, tak by na piłce oparte były oba przedramiona. Z tej pozycji, bez ruchu tułowia i utrzymując go w linii prostej (nie załamuj lub nie podnoś bioder), wypchnij piłkę lekarską w kontrolowany sposób najdalej jak tylko potrafisz a następnie wróć do pozycji startowej.

Wykonaj wszystkie ćwiczenia w obwodzie, tzn. jedno ćwiczenie po drugim bez żadnych przerw. W każdym ćwiczeniu wykonaj taką ilość powtórzeń, jaką jesteś w stanie zrobić poprawnie technicznie. Taki obwód powtórz 3-6 razy, w zależności od stopnia Twojego zaawansowania i siły brzucha. Odpocznij między każdym z obwodów przez 1 minutę.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 5 Średnia: 4.2]