Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

Kibicowanie wspiera zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie  [News NLS] 

Kibicowanie a zdrowie psychiczne

Kibicowanie wspiera zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie  [News NLS] 

O tym, że sport to zdrowie, słyszał prawdopodobnie każdy człowiek na Ziemi. Ciężko również z tym stwierdzeniem polemizować, ponieważ faktycznie potrzebujemy ruchu, aby pozostać w dobrej formie. Jak się jednak okazuje, nie tylko osobiste wizyty na siłowni pozytywnie wpływają na nasz stan emocjonalny. Uczestnictwo w wydarzeniach sportowych i kibicowanie swoim ulubieńcom również może sprawić, że podładujesz mentalne baterie. 

 

Nie tylko trening – kibicowanie również poprawi Ci humor

Imprezy, koncerty, mecze – wszystkie te wydarzenia łączy ogromna ilość emocji (zazwyczaj pozytywnych), która wiąże się z uczestnictwem i doświadczaniem ich na żywo. Jest to w istocie tak zauważalna ilość, że niektórzy postanowili sprawdzić, czy przekłada się ona na nasze samopoczucie na co dzień. W badaniu Attending live sport improves wellbeing: Study przygotowanym przez Anglia Ruskin University przebadano dokładnie 7209 osób, które aktywnie, chętnie i regularnie brały udział w wydarzeniach sportowych jako kibice. Wnioski? Uczestnicy odczuwali większą satysfakcję z życia oraz zdecydowanie mniejsze poczucie bycia osamotnionym. 

Jeżeli więc poza aktywnością indywidualną masz również zamiłowanie do kibicowania, zdecydowanie warto spróbować i następnym razem wybrać się na mecz ulubionej drużyny czy zawody indywidualne. Badanie wprawdzie nie skupiało się na kibicowaniu przed telewizorem, ale wierzymy, że w grupie najlepszych kolegów i koleżanek, konsumując znamienite trunki i przekąski, również będziesz czuł się wybornie. 

ZOBACZ: Społeczna izolacja a zdrowie psychiczne

Wydarzenia sportowe sposobem na poczucie samotności

Bardzo ważnym elementem badania wspomnianego powyżej jest wpływ uczestnictwa w wydarzeniach sportowych na poczucie samotności. Podobnie, jak trening w grupie przynosi więcej korzyści, niż ten indywidualny, tak samo dopingowanie ulubionego sportowca w gronie innych osób również poprawia humor w znacznie większym stopniu. 

Współcześnie bardzo wiele osób zmaga się z poczuciem osamotnienia, nawet jeżeli nie widać tego na pierwszy rzut oka. Jeżeli zaliczasz się do tej grupy, daj sobie szansę i spróbuj kibicowania na stadionie, torze czy też świeżym powietrzu. Nie ma przy tym znaczenia, kogo chcesz dopingować – każdy sport się liczy. Być może nie tylko poczujesz się lepiej, ale także poznasz ciekawych ludzi dzielących pasję do tej samej aktywności. Kto wie? Jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz. 

 

Źródła:

https://www.sciencedaily.com/releases/2023/03/230317145019.htm 

 

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 0 Średnia: 0]