Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

INTENSYWNY TRENING W…4 MINUTY!

INTENSYWNY TRENING W…4 MINUTY!

 

Jesteś tak zajęty, że dni wydają się być za krótkie a zajęć i obowiązków ciągle przybywa? Mimo wszystko, jednym z Twoich celów jest bycie w dobrej formie. Chcesz po prostu być silniejszy, sprawniejszy i lepiej wyglądać. Jak to zrobić?

W takiej sytuacji koniecznie wypróbuj trening zwany tabatą, pochodzący od nazwiska japońskiego profesora – Izumi Tabata, który udowodnił, że trening charakteryzujący się maksymalną intensywnością i trwający 4 minuty nie tylko lepiej wpływa na poprawę wytrzymałości od tradycyjnego treningu interwałowego, ale jest świetnym sposobem na spalenie tkanki tłuszczowej.

Do tej metody treningowej dodaj jeszcze jedno z najbardziej wymagających i kompleksowych ćwiczeń angażujących niemal wszystkie grupy mięśniowe, a Twój przepis na trening mimo braku czasu będzie gotowy!

 

JAK WYKONAĆ TABATĘ?

Tabata to krótki trening, trwający dokładnie 4 minuty i składający się z 8, 20-sekundowych serii danego ćwiczenia, poprzedzonych 10-sekundowymi przerwami. Na pierwszy rzut oka, taki trening może nie wydawać się zbyt wymagający. To przecież tylko 20 sekund wysiłku i 4 minuty samego treningu. Kluczem jest jednak intensywność. Podczas każdej serii nie powinieneś się oszczędzać. Każdą serię wykonaj na absolutne 100% swoich możliwości.

Możliwe, że już po drugiej lub trzeciej serii będziesz walczyć ze sobą i starać się po prostu przetrwać. Zachowaj wtedy tą samą intensywność i nie zapomnij o prawidłowej technice. Z jednej strony, to tylko 4 minuty treningu. Z drugiej – jeśli trenujesz tylko 4 minuty, musisz wykorzystać je w pełni.

 

JAKIE ĆWICZENIE WYKONAĆ?

Ćwiczeniem, o którym wspominaliśmy wyżej, a które zaangażuje całe ciało dając Ci jednocześnie duże wyzwanie pod kątem intensywności jest burpee.

burpee-tabata

 

Zobacz poniższą instrukcję opisującą krok po kroku prawidłową technikę ćwiczenia:

burpee-tabata-pozycja-wyjsciowa

Stań w pozycji, w której Twoje stopy znajdą się szerzej niż na szerokość barków, wykonaj skłon w kierunku podłogi i umieść dłonie na podłodze.

burpee-tabata-pompka

Szybkim ruchem wyrzuć nogi do tyłu tak, by znaleźć się w pozycji pompki.

burpee-tabata-powrot

Wykonaj dynamiczny, powrotny skok nogami tak, by stopy znalazły się blisko dłoni a kolana były po zewnętrznej stronie ramion.

burpee-tabata-wyskok

Wyskocz z tej pozycji najwyżej jak to tylko możliwe wyciągając ramiona wysoko w górę.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 1 Średnia: 4]