Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

FITNESS WYZWANIE – CZY POTRAFISZ ZROBIĆ TRENING Z KARTAMI?

fitness wyzwanie z kartami do gry

FITNESS WYZWANIE – CZY POTRAFISZ ZROBIĆ TRENING Z KARTAMI?

Kończą Ci się pomysły na trening w domu? A może chcesz przełamać nudę treningową? Szukasz inspiracji do intensywnego treningu, którego jeszcze nie próbowałeś?

Mamy dla Ciebie specjalne fitness wyzwanie, które sprawdzi Twoją formę i poprawi Twoją siłę i wytrzymałość – a wszystko to z wykorzystaniem jedynie masy swojego ciała i…kart do gry.

Zasady wyzwania są bardzo proste, ale samo wyzwanie – bardzo trudne. Weź talię kart, lub jeśli trenujesz z partnerem – 2 talie, i przypisz do każdego koloru odpowiednie ćwiczenie, np.:

  • Pik – przysiad
  • Kier – pompka
  • Trefl – brzuszki (bezpieczne brzuszki, tzn. bez odrywania dolnego odcinka pleców od podłogi)
  • Karo – burpee (jeśli nie wiesz jak wykonać to ćwiczenie, zobacz na nasz artykuł o intensywnym treningu w 4 minuty, gdzie opisujemy jego poprawną technikę)

 

Następnie, do każdego symbolu przypisz odpowiednią liczbę powtórzeń w taki sposób, by karta z symbolem 2 oznaczała 2 powtórzenia, karta z symbolem 3 – 3 powtórzenia, itd. Karty oznaczone poniższymi symbolami oznaczają:

  • Walet – 11 powtórzeń
  • Dama – 12 powtórzeń
  • Król – 13 powtórzeń
  • As – 14 powtórzeń

Potasuj dobrze wszystkie karty a następnie wyciągnij jedną z nich – wykonaj odpowiednią ilość powtórzeń danego ćwiczenia po czym bez żadnego odpoczynku, wyciągnij kolejną robiąc kolejne ćwiczenie. I tak do momentu, w którym przejdziesz przez całą talię.

Początek wyzwania może nie być zbyt trudny. Nawet wyciągając asa w pierwszej kolejności powinieneś dać radę wykonać 14 pompek, przysiadów, brzuszków lub burpee. Problemy zaczynają się w momencie, w którym 2 lub więcej razy z rzędu wyciągniesz ten sam kolor kart. Wtedy też zaczyna się prawdziwe wyzwanie.

Jeśli jesteś w stanie przejść przez takie wyzwanie z partnerem – zrób to. W takiej sytuacji wyciągajcie karty i wykonujcie ćwiczenia na zmianę. Możecie też podzielić 2 talie po równo (po 52 karty) i przechodzić przez wszystkie ćwiczenia równolegle, ścigając się kto ukończy wyzwanie jako pierwszy. Pamiętaj jednak, by tak jak w każdym innym treningu – pilnować techniki wykonywanych ćwiczeń. Chcesz przecież nie tylko dobrze się bawić i dokonywać postępów treningowych, ale chronić się przed kontuzjami tak, byś mógł trenować bez żadnych przerw.

Dla wszystkich Was, którzy spróbują swoich sił w wyzwaniu – POWODZENIA!

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 1 Średnia: 3]