Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

5 ZŁOTYCH ZASAD SIŁOWNI

5 ZŁOTYCH ZASAD SIŁOWNI

 

Siłownia jest miejscem, które odwiedza coraz większa liczba ludzi a jednocześnie miejscem, w którym spędzają oni coraz większą część czasu. Często jednak siłownia zamiast miejsca treningu przypomina miejsce spotkań, w którym większą uwagę poświęca się robieniu selfie niż wykonaniu założonej liczby powtórzeń.

Oczywiście w selfie czy spędzaniu czasu ze znajomymi nie ma nic złego. My z kolei staramy się trzymać zasad, które wydobędą 100% z naszego czasu, dlatego też siłownię traktujemy jako miejsce treningu i pracy nad naszymi zdolnościami fizycznymi.

Jeśli jesteś podobny do nas i siłownię traktujesz jako miejsce do bycia silniejszym, szybszym, sprawniejszym i zdrowszym, przeczytaj o naszych 5 złotych zasadach siłowni, dzięki którym przybliżysz się do osiągnięcia swoich celów.

 

1. Skup się na intensywności

Skupienie na każdym ćwiczeniu, każdej serii, każdym powtórzeniu i każdym odpoczynku jest kluczem do sukcesu. Potraktuj siłownię jak miejsce, w którym zapominasz o całym świecie i skupiasz się wyłącznie na sobie – na byciu lepszym. Zostaw telefon w szatni, nie oglądaj telewizji i nie przyglądaj się innym. Jesteś tylko Ty i ciężar, z którym właśnie się zmierzysz. Jeśli odpoczywasz, poświęć czas na wizualizację przyszłych powtórzeń. Wyobraź sobie, jak wykonasz dany ruch, a nawet wszystkie powtórzenia. W ten sposób poprawisz technikę ćwiczeń i podniesiesz efektywność ćwiczenia. Bez telefonu, rozmowy ze znajomymi (lub nieznajomymi) powinieneś zobaczyć też, że czas Twoich przerw jest krótszy, a przez to mniej czasu spędzisz na siłowni. Oczywiście jeśli chcesz spędzić na siłowni więcej czasu, możesz poświęcić go na inne elementy treningu, takie jak rollowanie czy rozciąganie.

Jeśli intensywność Twoich dotychczasowych treningów pozostawiała wiele do życzenia, zobacz jak to zmienić. Zapoznaj się z jednym z naszych artykułów – 9 sposobów na zwiększenie intensywności treningu.

 

2. Nie bój się przyznać, że czegoś nie wiesz

Siłownia to nie miejsce na udawanie kogoś kim się nie jest. Nieprawidłowa technika ćwiczeń lub nieprawidłowy ciężar mogą spowodować, że szybko doznasz kontuzji i nie zobaczysz efektów swojej pracy.

Przyznanie się do tego, że czegoś nie wiesz, nie jest oznaką słabości. Wręcz przeciwnie. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zapytaj o nie trenera, poszukaj wiadomości w internecie,  zapisz się na kursy/warsztaty w Twojej okolicy lub po prostu – zaglądaj na naszego bloga. Dzisiaj wiele osób uczy, jak efektywnie trenować, by osiągnąć swoje cele. Po prostu poszukaj odpowiedzi na swoje pytania i nie bój się zapytać. Zdrowie jest przecież bezcenne.

 

3. Odżywiaj się prawidłowo

Nie oznacza to, że musisz jeść na siłowni. Żeby wydobyć wszystko z treningu na siłowni, musisz za to odpowiednio się odżywiać. Jeśli już trenujesz ciężko, upewnij się, że Twój wysiłek nie idzie na marne. Pamiętaj, że odpowiednie żywienie to jak paliwo dla Twojego samochodu. Bez dobrego paliwa lub jego odpowiedniej ilości, nie pojedziesz zbyt daleko.

Jedz często i wybieraj wysokiej jakości produkty a przy tym dbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu. Prawdą jest, że nie każdy wie czym jest zdrowe odżywianie, ale praktycznie każdy z nas wie, jakich produktów powinno się unikać. Niech pierwszym krokiem będzie wyeliminowanie z Twojej diety złych produktów. Następnie, stale podnoś dla siebie poprzeczkę – czytaj, pytaj i wprowadzaj zmiany, dzięki którym Twój trening na siłowni będzie jeszcze skuteczniejszy. Sam zobaczysz, kiedy trening stanie się dla Ciebie łatwiejszy.

 

4. Najważniejsza jest konsekwencja

Trening na siłowni może być skomplikowany, ale taki nie musi być. Nawet najprostsze treningi mogą przynieść oczekiwane rezultaty, tak długo jak jesteś konsekwentny w treningu. Nie omijaj treningów i wykonuj je zawsze z pełnym zaangażowaniem, jak w punkcie pierwszym. Zobaczysz, że efekty pojawią się znacznie szybciej, niż gdybyś trenował w bardziej wyszukany sposób z mniejszą częstotliwością.

 

5. Dostosuj się do charakteru siłowni

To jedna z oczywistych a często nieprzestrzeganych zasad przez bywalców siłowni. Zachowuj się odpowiednio do charakteru danego miejsca. Każda siłownia jest inna i wymaga nieco innego zachowania. Nie przenoś swoich zasad do miejsca, w którym się znajdujesz. Zawsze miej szacunek do samego miejsca jak i ludzi w nim trenujących. Skupienie się na sobie i swoim treningu nie oznacza, że inni ludzie nie istnieją. Załóż, że inni tak samo jak Ty, przychodzą by popracować nad sobą i chcą robić to w niezakłóconej atmosferze.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 5 Średnia: 3.4]