Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

ROZCIĄGANIE PRZED SNEM – 6 ĆWICZEŃ NA POPRAWĘ MOBILNOŚCI

rozciąganie przed snem ćwiczenia na poprawę mobilności

ROZCIĄGANIE PRZED SNEM – 6 ĆWICZEŃ NA POPRAWĘ MOBILNOŚCI

 

W ciągu dnia dzieje się wiele rzeczy, które sprawiają, że możesz czuć się zmęczony i obolały. Całodzienne siedzenie za biurkiem lub kierownicą, dłuższe wybieganie czy mocniejszy trening na siłowni – wszystko to powoduje, że następnego dnia mięśnie są sztywniejsze a poziom Twojej mobilności stale się pogarsza.

Jest jednak jedna dobra droga do zahamowania tego procesu i tą drogą jest rozciąganie. Z rozciąganiem nie ma na co czekać, dlatego poświęć sobie 10 minut tuż przed spaniem i wzbogać swój dzień o kolejny element w drodze do dobrej formy.

 

JAKIE KORZYŚCI NIESIE ZA SOBĄ WIECZORNE ROZCIĄGANIE?

  • Poprawa zakresu ruchu w stawach
  • Lepsza jakość snu
  • Szybsza regeneracja
  • Obniżenie napięcia i bólu mięśni

Poniższy program zawiera 6 ćwiczeń, które zadbają o elastyczność Twoich nóg, pleców, klatki piersiowej, ramion i barków. Czas przed pójściem spać jest z pewnością ważny dla każdego i zwyczajowo jest czasem relaksu. Potraktuj więc taki program jak połączenie przyjemnego z pożytecznym. Systematyczne i codzienne poświęcanie sobie takich 10 minut sprawi, że podniesie się nie tylko Twoje zdrowie i forma, ale poziom ogólnej sprawności.

 

ROZCIĄGANIE PRZED SNEM – 6 ĆWICZEŃ NA POPRAWĘ MOBILNOŚCI

Ćwiczenie #1

rozciąganie pleców

Uklęknij na podłodze i cofnij biodra tak, by pośladkami usiąść na piętach. Następnie, wyprostuj ramiona przed sobą, trzymając wyprostowane plecy. Głowę przywiedź do podłogi. W tej pozycji, kontroluj oddech głęboko wdychając powietrze a z każdym wydechem postaraj się delikatnie przesunąć ramiona do przodu nie ruszając biodrami i nie odrywając pośladków od pięt.

 

Ćwiczenie #2

poprawa mobilności

Wykonaj tzw. siad podparty, tzn. kolana i dłonie powinny znajdować się na podłodze. Wygnij kręgosłup w łuk z głową skierowaną ku dołowi i wykonaj wdech. Następnie, wykonując wydech, kręgosłup wygnij w łuk w drugą stronę, kierując głowę ku górze. Wykonuj te ruchy naprzemiennie, wdychając i wydychając powietrze w kontrolowanym tempie.\

 

Ćwiczenie #3

rozciąganie przed snem rotacja

Wykonaj siad podparty. Z takiej pozycji, delikatnie skręć tułów, prawą rękę umieszczając płasko na podłodze z palcami dłoni skierowanymi w kierunku sufitu a lewą rękę unosząc w górę. Lewe ramię powinno być w pozycji prostopadłej do podłogi. W ten sposób będziesz w stanie rozciągnąć całe plecy. Oddychaj głęboko i wytrzymaj w tej pozycji przez około minutę. Następnie – zmień strony.

 

Ćwiczenie #4

rozciąganie przed snem łydki i nogi

Wykonaj siad podparty. Następnie, wypychając biodra do góry, wyprostuj nogi i ramiona trzymając ręce i stopy na podłodze. Głowę skieruj w kierunku bioder. Powinieneś czuć rozciągnięcie w łydkach i mięśniach dwugłowych uda (z tyłu nogi).

 

Ćwiczenie #5

rozciąganie bioder

Przyjmij pozycję pompki. Następnie, prawą stopę przywiedź jak najbliżej prawek ręki, a lewe kolano opuść na podłogę. Biodra kieruj ku podłodze. Wytrzymaj około minutę kontrolując oddech, po czym zmień strony.

 

Ćwiczenie #6

rozciąganie przed snem biodra

Wykonaj siad podparty, ręce umieszczając lekko przed linią barków. Prawą nogę zegnij pod kątem 90° przywodząc ją jak najbliżej ramion. Biodra opuść w kierunku podłogi i wytrzymaj w tej pozycji około minuty kontrolując oddech przez cały czas trwania ćwiczenia. Następnie – zmień strony.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 22 Średnia: 4.5]