Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

PORÓWNANIE WYNIKÓW WYCISKANIA SZTANGI NA KLATKĘ PIERSIOWĄ

wyciskanie sztangi na klatkę piersiową

PORÓWNANIE WYNIKÓW WYCISKANIA SZTANGI NA KLATKĘ PIERSIOWĄ

Wyciskanie sztangi na klatkę piersiową to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń na górne grupy mięśniowe. Zwłaszcza dla wielu mężczyzn, wynik (ilość podniesionych kilogramów) w tym ćwiczeniu jest często powodem do dumy.

Dzisiaj przekonasz się, czy Twój wynik faktycznie jest na dobrym poziomie. W tym artykule zestawimy nie tylko średnie wyniki w wyciskaniu sztangi na klatkę piersiową z podziałem na mężczyzn i kobiety, ale również z podziałem na poziom zaawansowania czy wiek.

Bez zbędnego zwlekania, zaczynamy…

PORÓWNANIE ŚREDNICH WYNIKÓW DLA MĘŻCZYZN

wyciskanie na sztangę wyniki mężczyźniPORÓWNANIE ŚREDNICH WYNIKÓW DLA KOBIET

wyciskanie na sztangę wyniki kobietyŚREDNIE WYNIKI DLA MĘŻCZYZN I KOBIET WEDŁUG WIEKU

wyciskanie na sztangę wyniki wiekWNIOSKI

Z powyższych zestawień wynika, że najlepsze wyniki (zarówno u kobiet jak i mężczyzn) osiągane są między 20. a 40. rokiem życia. Po przekroczeniu tego wieku, wyniki stopniowo spadają, co może mieć związek z obniżonym poziomem testosteronu (u mężczyzn) i masy mięśniowej.

Jeśli po porównaniu swoich wyników ze średnimi wynikami z tabel uznasz, że chcesz wejść na wyższy poziom i poprawić wyniki, przeczytaj jeden z naszych wcześniejszych artykułów „Jak poprawić rekord życiowy w wyciskaniu sztangi na klatkę piersiową”.

Zawsze też możesz pochwalić się swoim wynikiem w komentarzach.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 10 Średnia: 4.4]