Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

ILE KALORII SPALASZ ROBIĄC POMPKI – KALKULATOR

pompki kalkulator

ILE KALORII SPALASZ ROBIĄC POMPKI – KALKULATOR

Czy wiesz, że jedna pompka spala od 0,3 do 0,6 kalorii, w zależności od wagi i intensywności? W takim przypadku, przeciętna osoba ważąca 80 kilogramów, wykonując pompki może spalić około 326-686 kalorii na godzinę.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kalorii spalisz Ty podczas robienia pompek, po prostu skorzystaj z poniższego kalkulatora.

Two columns
Pionowo
Poziomo
Kalorie spalane robiąc pompki
Wynik
Nazwa Total
"{{getWooProductName}}" has been added to your cart
Have a promocode?
Promocode Hide Show

 

JAK DZIAŁA KALKULATOR POMPEK?

Żeby obliczyć spalone kalorie, wystarczy tylko podać swoją wagę i czas spędzony na wykonywaniu pompek. Kalkulator, do obliczeń używa wartości MET (Metabolic Equivalent of Task), czyli Metabolicznego odpowiednika aktywności. Ta wartość używana jest do oceny wydatkowania kalorii w różnych aktywnościach fizycznych. Należy jednak pamiętać, że taka formuła nie uwzględnia takich zmiennych jak płeć, wiek, masa mięśniowa czy doświadczenie treningowe.

 

ZALETY WYKONYWANIA POMPEK

Jeśli chodzi o ćwiczenia z masą własnego ciała, działające na mięśnie górnej części ciała (klatka piersiowa, triceps i ramiona), pompki są niekwestionowanym królem. Jest tak ze względu na to, że pompki przynoszą m.in. poniższe korzyści:

  • Budują masę mięśniową
  • Zwiększają poziom siły
  • Poprawiają zdolność do generowania mocy
  • Są łatwe do wykonania
  • Nie wymagają dodatkowego sprzętu
  • Posiadają mnóstwo odmian

 

ILE KALORII ŚREDNIO MOŻNA SPALIĆ?

W poniższej tabeli znajdziesz zestawienie, ile kalorii spali przeciętna osoba ważąca 85kg podczas konkretnych przedziałów wykonywania pompek.

spalanie kalorii pompki

Jak zapewne zauważysz, żeby spalić dużą liczbę kalorii z pompkami, potrzebna jest spora praca i duża liczba powtórzeń. Nie zniechęcaj się jednak – wykonywanie pompek niesie za sobą wiele więcej korzyści niż tylko spalanie kalorii.

A jeśli chcesz poznać inne ćwiczenia i związane z nimi wartości spalanych kalorii, koniecznie sprawdź nasze pozostałe kalkulatory!

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 40 Średnia: 3.4]