Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

ILE KALORII SPALASZ NA ROWERZE – KALKULATOR

spalanie kalorii na rowerze wattbike

ILE KALORII SPALASZ NA ROWERZE – KALKULATOR

Rower odgrywa ważną rolę w naszym społeczeństwie, zwłaszcza jako popularna alternatywa transportu. Ale rower to wiele więcej zastosowań niż sam transport. To również rozrywka, turystyka i sport, a przy tym jedno z najlepszych narzędzi treningowych. Niewielki wysiłek, wymagany do napędzania roweru sprawia, że jest on idealny dla prawie każdej osoby, a jest to też przy tym stosunkowo niedrogi sposób na zachowanie świetnej formy.

Jeśli często jeździsz na rowerze – świetnie! Zapoznaj się teraz jeszcze z naszym kalkulatorem, dzięki któremu dowiesz się, ile dokładnie spalasz kalorii podczas jednej ze swoich ulubionych aktywności.

Two columns
Pionowo
Poziomo
Kalorie spalane podczas jazdy na rowerze
Wynik
Nazwa Total
"{{getWooProductName}}" has been added to your cart
Have a promocode?
Promocode Hide Show

 

DLACZEGO WARTO MONITOROWAĆ SPALANE KALORIE?

Nasz kalkulator oblicza zużycie energii podczas aktywności na rowerze. Dlaczego warto posiadać takie informacje? Powodów jest kilka.
Niezależnie od tego, czy próbujesz schudnąć, utrzymać wagę, czy nawet przybrać na wadze, musisz mieć pewne pojęcie o tym, ile kalorii przyjmujesz. Oczywiście, każdy może schudnąć jedząc mało i spalając kalorie podczas jazdy na rowerze. Czy jest to jednak bezpieczne i efektywne? Najprawdopodobniej nie!

To samo dotyczy kogoś, kto próbuje przytyć lub nabrać masy. Taka osoba, może po prostu dostarczać sobie mnóstwo pustych kalorii, ale to doprowadzi raczej do dużego przyrostu tkanki tłuszczowej i pogorszenia się stanu zdrowia. Dlatego jeśli masz konkretny cel ważne jest, aby wdrożyć odpowiedni plan i trzymać się wyznaczonych założeń, w tym oczywiście tych zdrowych i kalorycznych.

Kalkulator spalonych kalorii podczas jazdy na rowerze, wykorzystuje wzór do przybliżania spalonych kalorii na podstawie następujących czynników.

MASA CIAŁA

Kaloria to jednostka energii. Ma to o tyle znaczenie, że cięższa osoba potrzebuje więcej energii do poruszania swoim ciałem niż osoba, która waży mniej. Porównując to do samochodu, wyobraź sobie spalanie paliwa w pojazdach o różnej wielkości. Naturalne jest, że większy samochód zużywa więcej paliwa od mniejszego. W przypadku ludzi, jest dokładnie tak samo.

Większa i cięższa osoba zużywa więcej kalorii niezależnie od tego czy jest aktywna czy nie. Takie zjawisko znane jest powszechnie jako metabolizm i tempo metabolizmu.

CZAS TRWANIA/DYSTANS

Większa intensywność/prędkość zwiększa liczbę spalonych kalorii. Taka liczba nie jest jednak prosta do określenia, zwłaszcza podczas jazdy po mieście lub górach, gdzie często występuje zmiana prędkości poruszania. Ważne jest jednak to, że im dalej podróżujesz i im dłużej jeździsz na rowerze, tym więcej kalorii spalisz. Możesz osiągnąć swój cel spalonych kalorii poprzez zwiększenie pokonywanego dystansu lub czasu trwania wysiłku – to zależy od Twoich oczekiwanych rezultatów.

 

CZY JAZDA NA ROWERZE POMAGA ZRZUCIĆ ZBĘDNE KILOGRAMY?

Jazda na rowerze może być wymagającą czynnością. W takim wypadku, pomoże Ci spalić dużą liczbę kalorii – a pozbywanie się kalorii jest jednym z istotnych elementów odchudzania. To, jak szybko schudniesz z pomocą roweru, zależy od częstotliwości, objętości i intensywności Twoich jazd. Nie zapominaj jednak, że do samej aktywności powinieneś dodać odpowiednią dietę i połączyć ją z wysokiej jakości odpoczynkiem, np. aktywną regeneracją.

Każdego dnia zadbaj o to, by tworzyć deficyt kalorii, ale rób to zdrowo i właściwie. W ten sposób z pewnością osiągniesz swoje cele związane z utratą wagi. Jeśli jeździsz na rowerze i wykonujesz inne formy aktywności fizycznej, określ ilość swoich kalorii potrzebną do utrzymania wagi a następnie, zmniejsz spożycie kalorii i połącz to z systematycznym wysiłkiem fizycznym.

Żeby dowiedzieć się, ile kalorii spożywać, żeby stracić zbędne kilogramy, możesz skorzystać z naszego kalkulatora utraty wagi.

 

CZY JAZDA NA ROWERZE JEST BEZPIECZNA DLA OSÓB Z NADWAGĄ LUB OTYŁYCH?

Jazda na rowerze to świetna opcja dla osób z nadwagą, ponieważ nie jest to aktywność obciążająca stawy i organizm w tak dużym stopniu jak na przykład bieganie.

Ale o ile każdy może bez obaw jeździć na rowerze ważne jest też, by znać swoje możliwości i zacząć przygodę z tą aktywnością od intensywności, która sprawi Ci przyjemność. Dopiero po jakimś czasie, zwiększaj czas jazdy lub jej dystans, trzymając się zasady stopniowego zwiększania obciążeń (tj. w tym wypadku – czasu, prędkości lub dystansu).

Nie bądź niecierpliwy – zwłaszcza jeśli jazda na rowerze zaczyna być dla Ciebie przyjemnością. Na dłuższe dystanse jeszcze przyjdzie pora. Zaczynając zbyt intensywną pracę zbyt szybko, możesz doprowadzić się do przetrenowania lub kontuzji – a obie z tych rzeczy wyłączą Cię z aktywności na dłuższy okres czasu.

 

JAKA FORMA JAZDY NA ROWERZE SPALA NAJWIĘCEJ KALORII?

Wiele czynników decyduje o ilości spalanych kalorii podczas każdej aktywności. Nie inaczej jest z jazdą na rowerze, gdzie wpływ na kalorie mają nawet takie czynniki jak pogoda i warunki na trasie.

Przykładowo, jazda na rowerze górskim znacznie różni się wysiłkiem od jazdy na rowerze szosowym. Inny jest również wysiłek podczas jazdy po leśnych ścieżkach w deszczu od tego na płaskiej ulicy w słoneczny dzień. Do tego może dojść jeszcze waga roweru lub Twojej osoby.

Jednym słowem – wszystko to, ma znaczenie.

Nasz kalkulator niestety nie bierze pod uwagę powyższych parametrów, ale powinien dać Ci ogólny obraz na jakość Twojej pracy. Jeśli szukasz bardziej precyzyjnych odpowiedzi związanych z Twoim wysiłkiem i kaloriami spalonymi podczas treningu, możesz wyposażyć się m.in. w któryś z zegarków sportowych.

 

PODSUMOWANIE

Niezależnie od tego, jakie są Twoje cele treningowe, jazda na rowerze może pomóc Ci je osiągnąć. Jeśli jednym z Twoich celów jest utrata kilogramów lub spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej, rower może być świetnym wyborem. Wspieraj swoje treningi naszym kalkulatorem i rejestruj swoją historię aktywności. Zobaczysz wtedy, ze droga do Twoich celów będzie znacznie krótsza i szybsza.

To mniej więcej tak, jakbyś w drodze do swoich celów związanych z wagą/kaloriami miał 2 wybory – nie korzystać z kalkulatora i dojść do celu pieszo albo korzystać z kalkulatora i…dojechać do celów na rowerze!

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 2 Średnia: 4.5]