Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

ILE KALORII SPALISZ NA BIEŻNI – KALKULATOR

spalanie kalorii na bieżni

ILE KALORII SPALISZ NA BIEŻNI – KALKULATOR

Nasz kalkulator spalonych kalorii pomaga określić, ile kalorii spalasz podczas chodzenia lub biegania na bieżni mechanicznej. Jedyne, co musisz zrobić, to wpisać swoją wagę w kilogramach, czas trwania wysiłku i rodzaj aktywności. Kalkulator wyświetli wtedy odpowiednią liczbę kalorii.

Two columns
Pionowo
Poziomo
Kalorie spalone na bieżni
Wynik
Nazwa Total
"{{getWooProductName}}" has been added to your cart
Have a promocode?
Promocode Hide Show

Bieżnie mechaniczne to jedne z najczęściej używanych produktów na siłowni. To produkty, które często utożsamiane są z pozytywnym wpływem na utratę wagi lub tkanki tłuszczowej – w dużej mierze ze względu na liczbę spalonych podczas wysiłku kalorii.

Podczas treningu na bieżni, na ekranie monitora zawsze otrzymujesz informacje o takiej liczbie. Pytanie tylko – na ile taka liczba zgadza się z rzeczywistością? W większości przypadków, ta liczba jest jedynie przybliżeniem i daje Ci ogólną informacje na temat zakresu wydatkowanych kalorii.

Żeby zwiększyć dokładność pomiarów, postanowiliśmy udostępnić Ci nasz kalkulator, z którym będziesz mógł dowiedzieć się, ile kalorii spalasz podczas Twoich treningów cardio.

 

JAK OKREŚLANA JEST LICZBA SPALONYCH KALORII?

Istnieje kilka różnych kryteriów określania, ile kalorii spala się podczas treningu na bieżni. Przyjrzyjmy się każdemu z nich poniżej:

  • Masa ciała – im więcej ważysz, tym więcej kalorii spalisz na dystansie, w porównaniu z osobą ważącą mniej, pokonującą tę samą odległość w tym samym tempie. Ta informacja jest bardzo ważna dla zapewnienia odpowiedniej dokładności.
  • Intensywność – Twój poziom wysiłku ma duży wpływ na liczbę spalanych kalorii, ponieważ ze zwiększoną intensywnością, będziesz pobierać więcej tlenu, a Twoje serce będzie szybciej pompować krew podczas chodzenia, biegania lub sprintu.
  • Szybkość poruszania – im szybciej poruszasz się na bieżni, tym większy dystans pokonasz w krótszym czasie.
  • Liczba kroków – Im więcej zrobisz kroków, tym więcej spalisz kalorii.
  • Nachylenie – to kolejna oczywista rzecz, ale poruszanie się po pochyłej powierzchni wymaga więcej wysiłku, dlatego będziesz zużywać więcej energii, aby utrzymać stałe tempo.

 

PODSUMOWANIE

Kalkulator kalorii na bieżni mechanicznej nie tylko oblicza kalorie spalone podczas treningu, ale może przydać Ci się też podczas innych rodzajów aktywności. Wystarczy tylko, że uzupełnisz wszystkie pola i zobaczysz, ile kalorii udało Ci się spalić w określonym czasie.

Kalkulator jest prostym narzędziem do obliczania spalonych kalorii podczas ćwiczeń, dlatego zawsze możesz mieć go pod ręką podczas każdego treningu. Będziesz mógł wtedy dokładniej monitorować swoje postępy, jednocześnie szybciej osiągając postawione przed sobą cele.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 30 Średnia: 3.9]