Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

ILE KALORII SPALASZ GRAJĄC W PIŁKĘ NOŻNĄ – KALKULATOR

kalkulator spalania piłka nożna

ILE KALORII SPALASZ GRAJĄC W PIŁKĘ NOŻNĄ – KALKULATOR

Piłka nożna jest obecnie najpopularniejszym sportem na świecie. To sport, w który gra ponad 250 milionów osób. Piłka nożna to również jeden z najbardziej wymagających fizycznie sportów. Nic więc dziwnego, że podczas uprawiania tego sportu można spalić mnóstwo kalorii.

Przeciętna osoba o wadze 80 kilogramów spala podczas gry w piłkę około 600-850 kalorii na godzinę. Ponieważ piłka nożna wymaga znacznej ilości biegania, jest to jeden z najlepszych sportów, w które możesz grać, jeśli chcesz spalić dużo kalorii. Ich liczba zależy od wielu czynników, takich jak waga, czas gry czy jej intensywność. Z naszym kalkulatorem, dowiesz się, ile kalorii możesz spalić podczas Twojej gry w piłkę nożną.

Two columns
Pionowo
Poziomo

Kalorie spalane podczas gry w piłkę nożną

Wynik

{{ item.label }} {{ item.converted }}

Your service request has been completed!

We have sent your request information to your email.
Issued on: {{ $store.getters.getIssuedOn }}
Payment method: {{ $store.getters.getPaymentType }}
{{ item.label }}: {{ item.converted }}

 

JAK UŻYWAĆ KALKULATORA PIŁKI NOŻNEJ?

Korzystanie z kalkulatora piłki nożnej jest bardzo proste. Żeby obliczyć liczbę spalonych kalorii, po prostu wprowadź swoją masę ciała i czas, który spędziłeś lub planujesz spędzić na grze w piłkę nożną. Na koniec, wybierz intensywność gry – i wszystko gotowe.

 

JAK DZIAŁA KALKULATOR PIŁKI NOŻNEJ?

Nasz kalkulator spalania kalorii wykorzystuje wartości MET (Metabolic Equivalent of Task), czyli Metaboliczny Odpowiednik Zadania, aby określić liczbę kalorii, które spalisz podczas gry w piłkę nożną. Wartość MET to stosunek, który pokazuje zależność między tempem metabolizmu podczas aktywności a tempem spoczynkowym. Korzystanie z tego kalkulatora daje realistyczne pojęcie o tym, ile kalorii spalisz podczas gry w piłkę nożną – niezależnie od tego czy grasz dla zabawy czy walczysz o zwycięstwo.

 

KORZYŚCI PIŁKI NOŻNEJ

Piłka nożna to sport uprawiany przez niemal wszystkie osoby, w różnym wieku i na różnym poziomie zaawansowania – od dzieci po profesjonalnych zawodników, walczących o medale na Mistrzostwach Świata czy Igrzyskach Olimpijskich. W piłkę nożną grają też mężczyźni i kobiety. To sportu uniwersalny, który mimo swojej ogromnej popularności, wciąż zyskuje coraz to większą rzeszę fanów.

Piłka nożna to nie tylko sposób na świetną zabawę, ale przepis na świetną formę. Wysiłek związany z piłką nożną opiera się najczęściej o krótkie, ale częste, sprinty, przeplatane biegami w różnych kierunkach, najczęściej ze zmianami kierunku. Wszystko to sprawia, że piłka nożna w dużym stopniu obciąża nogi, a w szczególności łydki, mięśnie czworogłowe uda i kulszowo-goleniowe. Podczas biegów, swoją prace wykonują również brzuch i ramiona – dzięki temu, na treningu lub meczu zaangażujesz do pracy całe ciało.

Korzyści piłki nożnej wybiegają też poza pracę mięśni. Z piłką nożną, z pewnością poprawisz stan zdrowia i funkcjonowanie układu krążenia. To z kolei zmniejszy ryzyko wielu przewlekłych schorzeń, takich jak nadciśnienie, nadwaga, otyłość i choroby serca. Dodatkowo, możesz też poprawić swoją równowagę i koordynację, a dzięki pracy zespołowej, nauczysz się też lepiej pracować w grupie lub spędzać czas z większą ilością osób.

 

JAK STAĆ SIĘ LEPSZYM PIŁKARZEM?

Nauka gry w piłkę nożną nie jest specjalnie trudna, ale żeby zostać dobrym piłkarzem, trzeba się mocno napracować. Opanowanie pewnych ruchów i zagrań z pewnością nie jest łatwe i obejmuje połączenie kwestii taktycznych i technicznych z przygotowaniem fizycznym.

Dobry piłkarz nie tylko musi biegać szybko, ale i długo. Konieczne jest więc wytrenowanie odpowiedniej wytrzymałości, w tym wytrzymałości szybkościowej, umożliwiającej Ci rozwinięcie dużej prędkości niemal w każdym momencie meczu.

Kolejna rzecz, to panowanie nad swoją techniką w momencie zmęczenia. Taka umiejętność wymaga nie tylko dużej praktyki, ale woli walki i nieustępliwości.

Zanim zaczniesz więc krytykować poziom polskiej piłki nożnej, na poziomie ligowym lub kadrowym, spróbuj zmierzyć się z typowym treningiem piłkarskim przez minimum kilka tygodni – i wtedy zobacz czy piłka nożna jest tak prostym sportem jak sobie to wyobrażasz.

 

PODSUMOWANIE

Granie w piłkę nożną na profesjonalnym poziomie jest jednym z najbardziej wymagających wyzwań fizycznych. Ale żeby spalić kalorie grając w piłkę nożną, nie musisz dotrzeć do tego poziomu. Piłka nożna w wydaniu amatorskim też da Ci wiele korzyści i pozwoli Ci utrzymać formę, jakiej może nie dać Ci wiele innych sportów. Dlatego zachęcamy do tego sposobu aktywności – niezależnie od stanu Twojej obecnej sprawności.

Z naszym kalkulatorem, dowiesz się, ile kalorii spalisz podczas swojego treningu lub meczu piłkarskiego. A spalone kalorie pomogą Ci zrzucić wagę lub ją utrzymać, w zależności od tego, jakie są Twoje cele treningowe.

A jeśli uprawiasz też inne aktywności lub dyscypliny sportu, nie zapomnij sprawdzić naszych pozostałych kalkulatorów obliczających kalorie.

Udostępnij

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 2 Średnia: 5]