Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

WYPROSTY ŁYDEK NA SUWNICY

wyprosty łydek na suwnicy

WYPROSTY ŁYDEK NA SUWNICY

Używanie suwnicy do pracy nad łydkami jest jedną z najlepszych odmian ćwiczeń ukierunkowanych na tą grupę mięśniową. Największą korzyścią jest to, że nie musisz się martwić o równowagę ani stabilizację. Jesteś w stałej pozycji i musisz skupić się tylko na rzeczywistym ruchu.

W ćwiczeniu chcesz umieścić górną część stopy na dolnej części platformy tak, aby dolna część stopy znajdywała się poza platformą. Głównym motorem napędowym podczas ćwiczenia będą mięśnie brzuchate łydki i płaszczkowaty.

 

WYPROSTY ŁYDEK NA SUWNICY

Zaangażowane mięśnie: Brzuchaty łydki, płaszczkowaty, podeszwowy.

Wyposażenie: Suwnica

Poziom trudności: Początkujący

 

TECHNIKA WYKONANIA

  •  Usiądź na suwnicy z nogami rozstawionymi na szerokość. Ustaw piętę stopy na krawędzi tak, aby tylko śródstopie i palce dotykały platformy. Napnij mięśnie brzucha. Zablokuj łopatki w tył i w dół. Utrzymuj kolana prosto, ale nie zablokowane.
  • Opuść platformę w dół w kierunku ciała, upewniając się, że kolana pozostają w jednej linii ze środkowymi palcami i łukiem stopy. Osiągnij maksymalny zakres ruchu, nie tracąc techniki.
  • Odwróć wzorzec i przyciśnij przednią część stopy, kładąc nacisk na pierwsze trzy palce.
  • Powtórz dla żądanej liczby powtórzeń. Utrzymuj postawę przez cały czas. Unikaj blokowania kolan, odbijania się w dolnej części ruchu, aby nadać pęd, przetaczania się po małym palcu i blokowania kostki, aby odpocząć lub zapadania się kolan i łuku stopy.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 0 Średnia: 0]